NB 1/B: Hosszabbítás után

NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – Vasas Akadémia 92-91 ( 23-20, 23-16, 15-21, 21-25, 10-9)

Vasas: Moravcsik 15, Boros 8/3, Sólyom 7/3, Kelenföldi 6, Debreceni 15.

Cserék: Csík Ricsi 23/6, Barócsi 11/3, Steier 6/6, Csík Roli-.

Zónával kezdett a Veszprém. Ez legalább annyira lelassította őket mint minket. A megbeszélt taktika szerint csináltuk a dolgunkat. Sajnos több volt a hiba a mi oldalunkon. Az első negyedbeli 6/1-es büntetőzés és 7 eladott labda sem segített de így is ott voltunk vendéglátóink nyakán. Az első negyed végén, és a második negyed elején egyensúlyba kerültünk a kinti és benti játékban. Palánk alatt szépen oldottuk meg a helyzeteket és a betöréseink is eredményesek voltak. Ellenfelünk is szépen indult az eladott labdáinkból, így kissé nyílni látszott az olló, túl sokat hibáztunk sajnos. A harmadik negyedben inkább melegíteni maradtunk, mert bőven láttunk rá esélyt hogy visszajöjjünk a mérkőzésbe. Ez meg is történt, magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és remekül használtuk ki az ellenfél váltásait, máris ott voltunk a közelükben. A negyedik negyed is a mi akaratunk szerint alakult. Nagy szívvel küzdöttünk de a meccs eldőlni látszott, 2 perccel a vége előtt 8-9 pontra nőtt a távolság. Ekkor egy védekezésváltással és 5/5 sikeres döntéssel a sírból visszahozva hosszabbításra mentettünk a mérkőzést. Nem semmi teljesítmény!. A hosszabbításban tudtam hogy mi leszünk jobb kondícióban, főleg 1-1-ből támadtuk a hazaiakat akiknél már nem nagyon volt láb megfogni a betöréseket és kiérni a külső dobásra. Sajnos ide párosult egy 6/3 büntető is. A vége előtt 6 másodperccel a győzelemért támadhattunk, dobásunk lejött és Medve Máté  a lepattanóval belefordult Barócsi Ádám ott álló feltett kezébe,majd mindketten eldőltek, amit a bírók szabálytalannak láttak és 1 másodperccel a vége előtt 2 büntetőhöz juttatták a Veszprémet. Értékesítette is a hazai játékos az elsőt, majd a másodikat szándékosan kihagyva, már nem volt esélyünk a győzelemre. A mérkőzés rövid krónikája után szeretném méltatni a csapatot. Ilyen taktikai fegyelemmel és szívvel, nem a véletlen hozza össze az eredményeinket. Még akkor sem, hogyha rövid idő alatt csak az egyik éllovast sikerült “ elkapni” a 2-ből. Andrássy Géza hiányában ma olyan játékosok léptek és lépnek elő folyamatosan akik energiát, stabilitást és azt a bónuszt tudják hozni ami szükséges ahhoz, hogy mindenki ellen idegenben is felvegyük a harcot, mi több felvegyük a játékot és kosárlabdázzunk. Fiatal játékosok alkotják a csapat 70%-át és akadnak önbizalmi hullámvölgyek 1-1 meccsen belül is, de 1-3 mérlegünk ellenére járunk jó úton. Az volt a kívánságom hogy kezdjük jól a szezont. Azt hiszem ez ha nem is maradéktalanul, de teljesült. Salgótarjánban kiengedtünk egy meccset a kezünkből, Baján közünk nem volt a találkozóhoz, otthon hasonlóan a mai teljesítményhez, eredményesen vertük a Nyíregyházát, azt a csapatot aki megverte a Veszprémet az előző fordulóban, majd itt Veszprémben játszottunk egy bajnoki elődöntőt idéző alapszakasz meccset. Nagyon izgalmasan és nyíltan fog alakulni a Piros csoport. Lesznek jól kezdők és a sorsolás folytán később visszaesők ( sprinterek) és lesznek olyanok akik a második körben csatlakoznak a playoff helyekhez. Ezek vagyunk mi reményeim szerint. A srácaimnak nem gratulálok, mert kikaptunk de ahhoz igen, hogy felismerjük a korlátainkat, nagyon keményen dolgozunk és azokat az elemeket amik a kosárlabda, a játék elemei, viszontlátjuk tőlük hétről hétre. Az eredmény nem mindig rögtön érkezik. Egy ilyen vereség után biztos mindenki bosszús lesz, de szeretném ha ez olaj lenne a tűzre ami bennünk van. Egy bajnokság 4. Fordulójában vagyunk, ha most nyertünk volna, akkor is fel kell kelni hétfőn és folytatni a munkát, a játékot. Ez nem a rájátszás, jó lett volna nyerni persze,de még rengeteg hátravan a bajnokságból.

Számszerűsítve a dolgokat a végén, megnyertük a lepattanót ami nem kis bravúr, 37 Százalékkal tripláztunk, csapatszinten viszont 35/20 büntetőt dobtunk, ami ajándék volt a hazaiaknak. Ezúton is Gratulálok a Veszprém csapatának a győzelemhez és mi pedig hazai pályán folytatjuk a Honvéd ellen.