Pityke Kupa, Roth Norbert vezetőedző beszámolója:

Múlt hétvégén részt vettek a Fiúk életük első nemzetközi tornáján Nagykőrösön.

Vasas: Bóné Levente 22, Nemecz Balázs 1, Réthelyi Mihály 2, Hallgató Gelért 10, Gaál Kolos 6, Nagy Barnabás 12, Mejias Dávid 6,

Vasas Akadémia U11 – A.C.S.-UBT Cluj 30-78

Vasas: Bóné Levente 3, Réthelyi Mihály 2, Hallgató Gellért 4, Frenreisz Zalán 1, Dávid Roland 1, Gaál Kolos 3, Nagy Barnabás 9, Mejias Dávid 5,

Vasas: Bóné Levente 5, Buday Bulcsú 3, Nemecz Balázs 3, Réthelyi Mihály 1, Hallgató Gellért 14, Dávid Roland 3, Nagy Barnabás 18, Vukics Bulcsú 13, Mejias Dávid 10,

Vasas Akadémia U11 – SZEDEÁK 48-29

Vasas: Bóné Levente 18, Nemecz Balázs 1, Hallgató Gellért 2, Frenreisz Zalán 1, Dávid Roland 7, Gaál Kolos 1, Nagy Barna 7, Vukics Bulcsú 15,

Vasas Akadémia U11 – Pisek 40-21

Vasas: Bóné Levente 1, Buday Bulcsú 2, Nemecz Balázs 4, Hallgató Gellért 3, Dávid Roland 4, Nagy Barnabás 11, Vukics Bulcsú 10, Mejias Dávid 5.

5 mérkőzést játszottunk, ebből 4-et tudtunk győzelemmel befejezni. Az első meccsen a Pityke együttesével játszottunk, ezt 33 ponttal 64-31-re nyertük meg. A második meccs nehéznek ígérkezett a Kolozsvár ellen, aki agresszív emberközeli védekezésével, sok labdát tudott ellenünk szerezni és abból gyors 1:1 kosarakat dobni, így 78-30-ra kaptunk ki ellenük sajnos, habár nagyon tanulságosnak tartom, mert felszínre hozott néhány olyan hiányosságot, amit ha kijavítunk, sokkal inkább fog a játékunk az európai színvonalhoz hasonlítani.

A harmadik meccsünket egy teljesen más felfogásban kezdtük a MAFC ellen, és ez segített, egy izgalmas negyedik negyeddel a győzelemhez minket 71-64-re. A két mérkőzés nagyon közel volt egymáshoz, ezért nem sokat tudtak lazítani közben a fiúk, szerencsére a Szeged csapata még egy nem könnyű meccs megnyerése után sem okozott nagy fejtörést 48-29-es eredménnyel sikerült ezt is abszolválnunk. A harmadik helyért keresztjátékkal a lengyel Pisek csapata ellen mentünk, agresszívabb védekezéssel és sok szerzett labdával hamar átvettük a vezetést annak ellenére, hogy sok ziccer helyzetünk kimaradt, habár nem esett sok pont, úgy vélem sikerült még az ötödik meccsen is szépen helytállni az U11-es csapatnak. Végeredmény: 40-21.

Szeretném megköszönni a a Szülőknek, akik jöttek szurkolni és támogatni Minket, csodás hangulatot teremtettetek!

Úgy vélem a torna a gyerekeknek is jó élmény volt, nekünk edzőknek is, nagyon tanulságos tapasztalatként ért véget, de nem szabad elfelejtenünk, hogy még hosszú út előtt állunk.