U15: Nemzetközi siker

Christmas Cup Ostrava 2019, Bazsik Péter vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – NH Ostrava 72:51 (18:16, 18:10, 16:14, 20:11)

Vasas: Szilágyi 16, Laczházi 15, Pleesz G 14/3, Bartha 9, Németh Cs. 8, Major 6, Bérces 2, Földi 2, Lugossy –

Az első mérkőzésen kemény mérkőzésre számítottam hiszen 2 évvel ezelőtt Léván már találkoztunk az ellenféllel. Sajnos Lugossy Ádám az első negyed 6. percében megsérült és csak az utolsó mérkőzés 37. percében tudtam játszatni. Egészpályás védekezés és gyors rohanás jellemezte a mérkőzést mindkét oldalon. Letámadás elleni játékunk jól működött és sokszor leütés nélkül sikerült egyszerű dobásokat kialakítani. Uraltuk a festéket összesen 66 lepattanót szedtünk.

Mérkőzés legjobbja: Laczházi Bence

Ostrava Snakes – Vasas Akadémia 47:69 (14:20, 7:17, 12:17, 14:18)

Vasas: Major 15/3, Pleesz G. 10, Bérces 10/6, Földi 9, Bartha 8, Szilágyi 7, Laczházi 6, Németh Cs. 4

A pénteki nap második mérkőzésén a helyi csapattal játszottunk. Az előző mérkőzésekből kiindulva két olyan játékos volt, aki vitte a hátán az egész csapatot. Célunk a két fiú megállítása volt. Fontosnak tartottam az egyéni védekezést. Úgy gondolom sikerült megvalósítani, hiszen az egyik fiú 2 pontot, a másik 4 pontot dobott nekünk. Jó ritmusban támadtunk, aminek köszönhetően szép megoldások születtek. Lepattanózásunk most is rendben volt (52).

Mérkőzés legjobbja: Major Bulcsú

Suchy Las – Vasas Akadémia 64:82 (21:17, 16:28, 14:21, 16:16)

Vasas: Laczházi 19, Szilágyi 18, Major 16/9, Bérces 16/9, Németh Cs. 7, Pleesz G. 5, Földi 2, Bartha –

A harmadik mérkőzést véleményem szerint a torna legerősebb ellenfelével játszottunk. Jól dobtak kívülről, szépen járatták a labdát és kőkemény egészpályás védekezést alkalmaztak. Talán a lengyel csapat felfogása és stílusa hasonlította a legjobban az általunk alkalmazottakra. Letámadás elleni játékunk ismét jól működött, így nem tudtak minket annyira megzavarni a passzsáv védésével. 20 másodperc elteltével időt kellett kérnem, mert nem elég koncentrációval kezdtük el a mérkőzést (2 eladott labda, 0:7 az ellenfélnek). Időkérés után rendeztük a sorokat és innentől kezdve egy nagyon jó mérkőzést játszottunk. Labdabirtoklásnál jól futottuk a sávokat, így nagyon gyorsan felértünk a támadó térfélre. Szép akciókat tudtunk kialakítani. Jól működött a belső-külső dobások egyensúlya. A kulcsjátékosokat sikerült megtartanunk ezen a mérkőzésen is.

Mérkőzés legjobbja: Szilágyi Ábel

Vasas Akadémia – EYBL Ostrava U14 115:27 (28:6, 35:2, 30:6, 22:13)

Vasas: Laczházi 29, Németh Cs. 17, Bartha 16, Bérces 13/3, Major 11, Szilágyi 10, Földi 10, Pleesz G. 9

Szombat délután egy évvel fiatalabbak ellen játszottunk. Arra kértem a fiúkat, hogy kellő komolysággal álljanak a mérkőzéshez. Tartsuk be az alapelveinket és ennek megfelelően kosárlabdázzunk. A fiúk ezt teljesítették, ennek köszönhető a végeredmény is.

Mérkőzés legjobbja: Németh Csanád

Sam Bsm Brno – Vasas Akadémia 49:106 (12:27, 14:25, 12:27, 11:28)

Vasas: Major 25/9, Bérces 16/6, Németh Cs. 14/3, Pleesz G. 13, Bartha 12, Laczházi 11, Szilágyi 5, Földi 5/3, Lugossy 5

Az utolsó mérkőzésünket vasárnap játszottuk. Védekezésünk stabil volt. Jól működött az egy az egy elleni szituációk megtartása, amiből könnyen tudtunk indul és kihasználtuk a lerohanásokat. Szépen járattuk a labdát egész mérkőzésen és többségében jó helyzeteket vállalunk el.

Mérkőzés legjobbja: Pleesz Gergő

Összességében nagyon örülök a tornának. Az U15 csapatunknak rengeteg fejlődési lehetőséget nyújtott az ostravai megmérettetés. Más kultúra, más felfogás. Nincs olyan, hogy megállás és elvesztett mérkőzés. Ez volt a jellemző az összes összecsapásra. Teljesen mindegy mit mutat az eredmény, soha nincs megelégedés és hátradőlés. Azt gondolom a fiúk rengeteget léptek előre hozzáállásban és kosárlabdázás szempontjából is. Minden mérkőzésen jellemző volt az egész pályás agresszív védekezés és a gyors játék. Örülök neki, hogy mindenkinek tudtam adni elegendő játéklehetőséget és a srácok élni tudtak ezzel. Minden mérkőzésen egységesen, csapatként játszottunk és gondolkodtunk. Azt gondolom ez a torna is bizonyította, hogy jó úton haladunk!