U16: Ellentétes félidő

Nemzeti Fiú Kadet Kiemelt Bajnokság keleti csoport, Bazsik Péter vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – MAFC 51:53 (7:13, 13:21, 20:7, 11:12)

Vasas: Várszegi 12, Pleesz Á. 9/3, Csuti 8/3, Jámbor 8, Németh B. 5/3, Cseh 3, Tóth 3, Laczházi 3, Lugossy -, Szilágyi -, Németh Cs. -, Maly –

Sajnos nem kezdtük jól a mérkőzést. Az első öt percben egál körül mozgott az eredmény, de a mutatott játék az egyáltalán nem tetszett. Innentől kezdve a félidőig csak keresgéltük önmagunkat. Védekezésben nem tudtuk egy az egy ellen megállítani a saját támadónkat és könnyű kosarakat engedtünk az ellenfélnek. Ebben az időszakban rengeteg ki nem kényszerített eladott labdánk volt. Egyáltalán nem találtuk a ritmust a támadásaink folyamán. Ennek köszönhetően a nagyszünetben az ellenfél 14 ponttal vezetett. A második félidőre, mintha egy teljesen másik csapat érkezett volna a pályára. Egészpályán nyomást tudtunk helyezni az ellenfél játékosaira, ami meghozta a támadás ritmusát is. Ennek köszönhetően a harmadik negyedben több alkalommal tudtunk 2 az 1 elleni illetve 3 a 2 elleni szituációkat kialakítani, melyekből kosár született. A koncentráltabb játéknak következtében a negyedik negyedre -1 pontos hátrányból fordulhattunk. A negyedik negyed közepén az ellenfél 6 pontos előnyt tudott kiharcolni, amiből az utolsó 1 percre még vissza tudtunk jönni 2 pontra. Az utolsó támadásnál a kezünkben volt a mérkőzés sorsa, hogy kiharcoljunk egy esetleges hosszabbítást, de sajnos dobásig nem jutottunk, így az ellenfél győzedelmeskedett. Nagyon örülök, hogy volt tartása a csapatnak és visszatudtunk jönni a mérkőzésbe! A második félidei teljesítményre lehet alapozni, kár hogy későn érkeztünk meg a mérkőzésbe.