U16: Fegyelmezett játék

Nemzeti Fiú Kadet Kiemelt Bajnokság keleti csoport, Bazsik Péter vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – Debreceni KA 59:52 (21:14, 13:12, 13:12, 12:14)

Vasas: Várszegi 14/6, Deiana 10/3, Csuti 9, Major 8, Pleesz Á. 7/3, Cseh 5/3, Szilágyi 3, Filipovic 3/3,  Jámbor -, Pleesz G. -, Németh Cs. -, Laczházi –

Vasárnapi napon a Debrecen csapatát fogadtuk hazai pályán. Már nagyon vártuk a találkozót. Szerettük volna bizonyítani, hogy jobb csapat vagyunk annál, mint amit az előző közös mérkőzésünkön nyújtottunk. Sikerült jól kezdenünk a mérkőzést, aminek köszönhetően az első negyed után 7 ponttal vezettünk. A védekezésünk a MAFC mérkőzéséhez hasonlóan stabil volt. Határozottan lehet látni a fejlődés a csapat és egyéni védekezés szempontjából is. Mi sem mutatja ezt jobban, minthogy az első és a második félidőben is 26-26 pontot kaptunk. Erre a védekezésre könnyebben lehet építkezni támadás szempontjából. Három negyedig szépen tudtuk kontrollálni az eladott labdáinkat, de az utolsó negyedben könnyű labdákat ajándékoztunk az ellenfélnek (8). Mérkőzésről mérkőzésre egyre jobban találjuk meg az egyensúlyt a benti és kinti dobások számában. Utolsó két mérkőzésünkön jó százalékkal dobtunk a három pontos vonalon kívülről. Azt gondolom, hogy szépen kidolgozott, jó ritmusú dobásokat vállalunk el és ennek köszönhető ez a teljesítmény. Jó irányban haladunk, de még nagyon sokat kell fejlődnünk!