U16: Fontos győzelem

Nemzeti Fiú Kadet Kiemelt Bajnokság keleti csoport, Bazsik Péter vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – Kecskeméti KA 74:68 (22:17, 16:19, 15:15, 21:17)

Vasas: Csuti 15/3, Cseh 12/12, Várszegi 12, Tóth 11, Pleesz Á. 10, Deiana 5, Laczházi 4, Szilágyi 3/3, Major 1, Jámbor 1, Filipovic -, Bartha –

Egy végig kiélezett mérkőzést játszottunk a Kecskemét csapata ellen. Az eddigi mérkőzéseket figyelembe véve az ellenfél csapata 75 alkalommal dobott kosárra. Ez azt jelentette számunkra, hogy gyors, pörgős kosárlabdát játszanak. Védekezésben két fontos dologra hívtam fel a figyelmet: 1 az 1 elleni védekezés és a gyorsindítás, tranzíciós játék kontroll alatt tartása. Azt gondolom többé-kevésbé sikerült megoldanunk ezeket a feladatokat. Sikerült jól kezdenünk az első negyedben. Jó ritmusban játszott a csapat ennek köszönhetően 5 perc után 13:7-re vezettünk. Az első félidőben mindig sikerült 5-6 pontos előnyt kialakítani és amint jött egy kisebb pontatlanság védekezésben az ellenfél ezt mindig megbüntette. A második félidőben váltakozó volt az eredmény. Hol az ellenfél vezetett 3-4 ponttal, hol mi tudtuk ráerőltetni a játékunkat az ellenfélre. Fontos volt, hogy a végjátékban kiélezett szituációkban jó döntéseket hoztunk. Az egész mérkőzésen sok volt az eladott labdánk (20) és az utolsó negyedben ezt a számot sikerült 2-re redukálni. Nagyon örültem neki, hogy mindenki aki pályára lépett hozzá tudott tenni a csapat teljesítményéhez. Ebben a szezonban ezen a mérkőzésen élt a legjobban a kispad együtt a játékkal. Nehéz mérkőzést sikerült megnyernünk egy kemény ellenféllel szemben!