U16: Fontos hazai siker!

Fiú Kadet Bajnokság Felsőházi Rájátszás, Bazsik Péter vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – Soproni Sportiskola KA/A 67:65 (18:15, 14:24, 22:14, 13:12)

Vasas: Csuti 32/3, Várszegi 12/3, Pleesz Á. 11, Jámbor 7, Cseh 5, Major -, Pleesz G.-, Németh B.-, Szilágyi -, Bérces -, Németh Cs. -, Lugossy –

Nagyon szerettünk volna bizonyítani, hogy sikerült előrébb lépnünk az elmúlt mérkőzéshez képest. Jól kezdtük el a mérkőzést és sikerült is kontrollálnunk az első negyedet. Jó ritmusban játszottunk és sikerült megtalálnunk a helyes megoldásokat a támadásaink során. Sajnos a második negyedben nem sikerült megállítanunk az ellenfelünket és rengeteg pontot kaptunk. Félidőben rendeztük a sorainkat és a második félidőben ismét a mi akaratunk érvényesült. A festéket sikerült uralnunk ezáltal a lepattanó harcot megnyertük (50:35). A harmadik negyed végére sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe és az utolsó negyed kezdetén már mi vezettünk 1 ponttal. Az utolsó negyedben végig fej-fej mellett haladtunk. A végén sikerült több emberelőnyös helyzetet kialakítanunk, amiből pontokat tudtunk szerezni. Az utolsó kosarunknál is egy ilyen szituációt tudtunk kihasználni. Ekkor még maradt 1,1 másodperc és az ellenfél időt kért. Még volt egy dobási kísérletük a hárompontos vonalon kívül, ami kimaradt. Összességében nagyon örültem neki, hogy ezen a napon a csapat megmutatta, hogy van tartása. Örültem neki, hogy csapatként küzdöttünk végig a mérkőzésen és mindenki hozzátett a teljesítményhez!