U16/A – A legjobb válasz mindig a győzelem

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – MVM-Ose Lions U16/A 82-41 (13-13, 27-6, 20-16, 22-6)

Vasas: Korompay H. 19, Halasy Ö. 15/6, Zöldi P. 13/3, Kiss B. 11/3, Vadon M. 6, Bükki D. 5, Reményi B. 5, Imre M. 3/3, Karda A. 2, Kovács L. 2, Maszlag T. 1, Elek D. –

U16-os csapatunk azt az OSE Lions csapatát látta vendégül szombaton, amely ellen szerdán 9 pontos vereséget szenvedett. Természetesen az akarat nagy volt, hogy javítsunk és bizonyítsuk önmagunknak legfőképp, hogy ennél jobbak vagyunk.

Az első 10 percben mégis azt éreztem, hogy nehezen engedjük el magunkat. A fejekben még ott volt a szerdai pofon, így csak óvatosan haladtunk, keményítettük a védekezésünket, de támadásban sokat hibáztunk. (13-13) A második negyedben rögtön nyílni kezdett az olló. Egyre agresszívabban támadtunk le, sok eladott labdát kényszerítettünk ki és megtaláltuk a saját ritmusunkat. (40-19 a félidőben). A második félidő hasonló volt mint az első, egy gyengébb 3. negyedet követett egy erőteljes 4. felvonás. (42-22 az utolsó 20 perc)

Remélem a szerdai ” pofon ” elég erős lesz ahhoz, hogy ne legyen kedvünk újra belekóstolni… Szép reakció volt, gratulálok a csapat összes tagjának. Az OSE gárdájának pedig további sok sikert kívánok.