U16/A – Magabiztos győzelem

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – Alba Fehérvár 126-37 (38-15, 36-9, 19-5, 33-8)

Vasas: Korompay H. 29, Maszlag T. 21, Halasy Ö. 16, Müller M. 10, Kiss B. 9/3, Zöldi P. 9, Vadon M. 8, Karda A. 7/3, Imre M. 6, Reményi B. 5, Kovács L. 4, Elek D. 2

Vasárnap este az Alba Fehérvár volt az idény első vendége U16-os csapatunk számára. Csupán 36 másodperc kellett ahhoz, hogy ellenfelünk időt kérjen, akkora lendülettel lépett pályára a kezdő ötös. (7-0). Ezzel, meg is zökkent csapatunk ritmusa, és a második negyed közepéig, a fehérváriak sorra használták ki védekezési hibáinkat. A negyed utolsó perceiben új lendülettel tudtuk bizonyítani a fölényünket és 50 pontos előnnyel vártuk a szünetet. (74-24). A meccs elejétől kezdve kísérleteztem különböző kompozíciókkal a pályán, kényelmes vagy kényelmetlen helyzetbe kényszeríteni egyes játékosokat, de végül mindegyikük a helyes hozzáállással tudott válaszolni.
Külön dicséret jár a srácoknak, hisz mindegyiküknek sikerült legalább 1 labdát szerezni és 1 mezőny kosarat dobni. Végeredmény 126-37.