Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Monor SE-Vasas Akadémia/B

54-96 (11-28, 14-24, 13-20, 16-24)

Vasas: Vajda Z. 22/9, Bartos G. 15/3, Rosta P. 13/3, Nagy A. 12/3, Flanek V. 9, György J. 7, Szabó T. 6, Sass L. 5/3, Ondima W. 4, Erdélyi A. 3, Nagy Zs. –

Hétfőn este Monorba utazott az U16/B csapatunk, amelyben 100%-ban 2007es játékos szerepelt.

A múlt heti Pécs elleni leckét nem felejtettük el és ebből a tanulságot levonva nagyon komolyan és koncentráltan kezdtük a mérkőzést. 11-28 volt az első negyed eredménye.

A második negyedben, fiatal kadet csapatunk, életében először találkozott egy zóna védekezéssel.
” Sajnos ”, a két első távoli kísérletünk betalált a hálóba, így elkényelmesedtünk és kintről reméltük megtalálni a kulcsot az ellenfelünk védekezése ellen.
Persze más ellenszerre próbáltam csapatom figyelmét felhívni, de az üres dobások nagyon csábítóak voltak számukra…
A félidőben, így már 15 távoli kísérletünk volt, az állás pedig 25-52 Akadémistáink javára.
A félidőben, új feladatokat kaptak a srácok és mint legtöbbször, most is fegyelmezetten végezték ezt el, a harmadik és a negyedik negyed elején.
Támadásunk is egyre határozottabb lett, 21 gólpasszal zártuk a mérkőzést.

Mégha a ritmus kicsit csökkent is, játékosaink 40 percen keresztül komoly hozzáállással és kitűnő viselkedéssel oldották meg az ellenfelünk által felállított csapdát.

A rotációk sűrűbbek voltak ezen a mérkőzésen, így mindenkinek jutott 15 és 23 perc közötti játékidő.
Az elvárások a jövőben egyre magasabbak lesznek, mint ahogy ezt a verseny is követeli, mindenkinek el kell jutnia egy olyan szintre , hogy a szorosabb mérkőzéseken is bátran a csatába tudjuk őket küldeni.

3 meccs után csapatunk 100%-os mutatóval az első helyen áll a D csoportban, a DEAC/A csapatával.

Védekezésünk, átlagban 50 pontot engedélyez ellenfeleinknek, ezzel, az országos főtábla 32 csapata közül a második helyen állunk. Az egyetlen csapat amely kevesebb pontot engedélyez, az a Vasas Akadémia A csapata…
És mindez, Hanzély Viktor csapatkapitányunk hiányában, aki reményeink szerint hamarosan vissza csatlakozhat társaihoz. Kitartás Viktor.