U16/B – A legjobb 10 között az országban

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Keresztjáték, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

SZEDEÁK/A – Vasas Akadémia/B  76-70 (25-10, 13-24, 13-20, 25-16)

Vasas: Vajda Z. 22/12, Rosta P. 14/6, Bartos G. 13/3, György J. 7/3, Nagy A. 6, Sárik-Veress M. 3/3, Sass L. 3/3, Erdélyi A. 2, Hanzély V. -, Ondima W. -, Szabó T. –

Vasas Akadémia/B – SZEDEÁK/A  84-69 (22-22, 11-15, 28-11, 23-11)

Vasas: Rosta P. 21, Bartos G. 13, Vajda Z. 13/3, Nagy A. 12/3, Sárik-Veress M. 10/9, Guttmann B. 7, György J. 4, Erdélyi A. 3, Szabó T. 1, Hanzély V. -, Nagy Zs. –

Ifjabb kadet csapatunk az év során hozzá szoktatott minket, hogy egy különleges gárdáról van szó. Különleges, és hihetetlenül versenyző típus. Ismételtem, számtalanszor az öltözőben, hogy az eredmények másodlagosak, csak magunknál próbáljunk jobbak lenni minden egyes meccsen, minden egyes negyedben. A SZEDEÁK/A elleni keresztjáték jellemzi a legjobban a szezonunkat. 48 órán belül kétszer kellett megküzdenünk egy olyan csapat ellen, amely második lett a zöld csoportban, a DEAC mögött, ez is az ellenfelünk minőséget mutatja.

Az idegenbeli mérkőzés úgy kezdődött ahogy erre számítani lehetett. A Szegediek szépen készültek, és a nyakunknak ugrottak, 17 pontos előnyük is volt már az első negyedben (25-8-nál). Majd rendeztük sorainkat, hisz a csapatom különleges, a karakterét ismét bemutatta. Hiszen a 35. percben 14 pontos előnyünk volt (51-65). Valószínűleg meg is kellett volna nyernünk ezt a mérkőzést, és ha 1 meccsen múlt volna a továbbjutás, nagy valószínűség szerint nem engedtünk volna úgy ki, hogy újabb 25 pontot engedélyeztünk az ellenfelünknek ÖT PERC ALATT. Így az első round-ot a Szeged nyerte 76-70-re.

Szombaton Pasaréten, ugyanazt a kérdést tettem fel a srácoknak, vajon nektek mennyire fontos ez a mérkőzés, ami csak a presztízsről szólhat, hiszen a szabályzat szerint a B csapatunk nem juthat be az országos döntőbe, a legjobb 8 közé. A válasz egyértelmű volt a pályán. Még akkor is ha a SZEDEÁK ellenállása dicséretes volt, a végére elfogyott talán a hit bennük. Ami a csapatomat illeti, nagyon büszke vagyok rájuk, és nem a 15 pontos győzelem miatt, hanem azért amit egész évben produkáltak az edzéseken, meccseken, függetlenül attól, hogy ki lép pályára. Ismétlem, csapat szinten semmilyen eredményt nem tudtunk így kitűzni magunknak, az U16/B szerepe idén a tehetséggondozásról szólt, és hogy a lehető legjobban segítsük a két korosztály csapatunk munkáját (U16 és U14).

Ezzel a győzelemmel kimondhatjuk, hogy a Vasas 2007es gárdája az ország 10 legjobbja között van, hivatalosan. A szívemben pedig az első helyen állnak.