U18: A 3. negyed védekezése és támadása döntő csapást mért a Szombathelyre

Nemzeti Fiú Junior Bajnokság Alapszakasz, Stephen Arigbabu beszámolója:

Vasas Akadémia-Falco-VE KC/A 104-49 (21-19, 22-11, 40-13, 21-6)

Vasas Akadémia: Kelemen Á. 24, Dunai Z.28/12, Bartha Zs. 14, Lakatos M. 9, Cseh B. 5/3, Várszegi Á. 13/9, Fodor Á. 6/3, Horváth B. 5/3, Tóth B. -,

A második kör első mérkőzésén fűtött minket a visszavágás vágya az első körben elveszített mérkőzés miatt. Akkor nem tudtunk teljes kerettel kiállni ezért kikaptunk bár megtettünk mindent. A mérkőzést nagy energiával kezdtük, aminek köszönhetően kisebb előnyt harcoltunk ki magunknak. A jó védekezések végén a lepattanó hiányzott sokszor, ezzel megnehezítettük a saját dolgunkat. A második negyedben a védekezésünk felkeményedett és a támadásunk ritmusa is megmaradt ezért 13 pontos előnnyel vonultunk a félidei pihenőre.  A harmadik negyedben eldöntöttük a mérkőzést. A védekezésünk extra volt így sok labdát szereztünk és könnyű kosarakat dobtunk. 40-13 lett a negyed végeredménye!!!! Az utolsó játékrészben is meg tudtuk tartani lendületünket, még tovább növeltük az előnyt. Összességében nagyon jó meccset játszottunk, a csapat minden tagja hozzá tudott tenni ehhez a fontos győzelemhez. Eloszlottak a játékpercek, szinte mindenki szerzett kosarat és sokat elárul a csapatjátékról a 28 kiosztott gólpassz. Így tovább, vasárnap folytatás a Honvéd ellen…