U18: A jó csapatteljesítmény eredményezte a győzelmünket és az Országos Döntőbe jutást

Nemzeti Fiú Junior Bajnokság Alapszakasz, Stephen Arigbabu beszámolója:

Soproni Sportiskola KA Vasas Akadémia  60-73 (18-14, 17-15, 11-25, 14-19)

Vasas: Lakatos M. 9, Pleesz Á. 5/3, , Horváth B. -, Kelemen Á. 17, Bartha Zs. 9, Várszegi Á. 14/6, Dunai Z. 8/3, Cseh B. 4/3, Major B. 2, Tóth B. 5/3,

2021.04.16-án a Soproni Sportiskola KA csapatával mérkőztünk meg. A meccset jól kezdtük, az első negyed felénél 7 pontos előnyre tettünk szert, ezt azonban nem tudtuk megtartani, mivel túl sok eladott labdánk volt, így a negyedet 4 pontos hátránnyal zártuk (18-14). A második negyedben fej-fej mellett haladtunk az ellenféllel, ezt a játékrészt 2 ponttal elveszítettük, így az első félidőben 6 pontos mínusz alakult ki (35-29). A második félidőt remekül kezdtük, az ellenfelet sikerült 11 pontra levédekezni, emellett remekül támadtunk, a harmadik negyedben 25 pontot dobtunk, így a negyed vége 46-54 lett. Ezt a különbséget sikerült megtartanunk a meccs végéig, sőt még 5 ponttal meg is növeltük az előnyt, és nyertünk 60-73-ra. Összességében egy remek meccset játszottunk, főleg a második félidőben szorongattuk meg az ellenfelet. Dobó százalék szempontjából nem ez volt a legpontosabb meccsünk, de ezzel a győzelemmel sikerült bejutnunk a legjobb nyolcba

Fotó: Bornyi Márton