U18: Nagyszerű végjáték

Nemzeti Fiú Junior Kiemelt Bajnokság keleti csoport, Stephen Arigbabu beszámolója, Faragó Péter fordításában:

Vasas Akadémia – MAFC  63-54  (15-18, 15-19, 12-8, 21-9)

Vasas: Lakatos 6, Gászner 23, Kelemen 4, Fodor 3/3, Csuti 10.

Cserék: Dunai 4, Honti 7/3, Bartha 6, Pleesz-

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, külön figyelmet szenteltünk a MAFC hárompontos dobásainak. Sajnos nem eleget, az első negyedben szinte csak triplából találtak be. Stabilizálódni látszott a védekezésünk, ekkor viszont sok támadó pattanót engedélyeztünk és a vendégek második szándékból voltak eredményesek. Támadásban könnyű ziccereket hibáztunk, főleg ez volt az oka a félidei 7 pontos hátránynak. A harmadik negyedben egyik csapat sem tudott pontot szerezni az első 4-5 percben, ekkor nálunk a padról érkező játékosok új energiákat hoztak a meccsbe, ezáltal a csapat megtalálta a megfelelő ritmusát. A pick and roll védekezésünket agresszívvá tettük, erre az ellenfél már nem tudott reagálni, mi pedig felpörögtünk tőle és egy ilyen kevés pontot hozó mérkőzésen ez elég is volt a győzelemhez. Gratulálok , ez egy szép csapatmunka volt!

Fotó: Bornyi Márton