U18: Szép győzelem az őszi szünet előtt

Nemzeti Fiú Junior Bajnokság Alapszakasz, Stephen Arigbabu beszámolója:

Vasas Akadémia-Dávid Kornél KA 80-56 (19-10, 26-15, 19-17, 16-14)

Vasas Akadémia: Kelemen Á. 26/3, Dunai Z. 7/3, Várszegi 15/3, Lakatos M. 9, Cseh B. 11/3, Fodor Á. 6,, Németh B. 2, Major B. 2, Pleesz G. 2,

Az első perctől kezdődően kiváló védekezést nyújtottunk. Az első negyed végén csak 19-10 volt az eredmény, de a játék képe alapján a különbség nagyobb is lehetett volna. Könnyű ziccereket hibáztunk, illetve 10 labdát adtunk el, legtöbbször nem kikényszerített hibából, ezek jelentették a legnagyobb problémát. A hátralévő 3 negyedben ugyanakkor összesen 10 eladottunk volt még, így az előnyünk fokozatosan nőtt és végül 24 pontos győzelmet arattunk.

Ma csak 4/20 hárompontost dobtunk be, de ez most nem jelentett problémát, mivel sok könnyű közeli lehetőségünk volt (28/50). Emellett a 20 gólpasszunk megmutatta az önzetlen mentalitásunkat. Most van egy kis időnk pihenni és remélhetőleg novemberre visszakapunk minél több sérült, vagy beteg játékost ahhoz, hogy új kihívások elé nézhessünk.