U20: A futóverseny győztesei

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Faragó Péter edző beszámolója,

Pannon Egyetem Veszprém U20 – Vasas Akadémia U20  60-107  (24-23, 8-29, 9-23, 19-32)

Vasas: Meződi 16, Gászner 16, Lakatos 10, Kódor 19, Bartha 21/3.

Cserék: Dunai 12, Fodor-, Honti 13.

Olyan nagy iramban kezdődött a meccs, hogy kapkodtam a fejemet, pedig láttam már egy két meccset életemben. Ehhez a hatalmas iramhoz természetesen nagyon sok hiba párosult, de mi inkább hozzá vagyunk szokva, ez eredményezte hogy szinte végig tartani tudtuk a szintünket. Az első negyedben bekezdtek a hazaiak. 3 szerzett triplájukból kettőt itt dobtak és agresszíven támadva a gyűrűt sok büntetőt is harcoltak ki. A mi támadásaink is rendben voltak, sikerült többször a palánk alatt is helyzetbe hozni a magas játékosainkat. A második negyedtől stabilizálódott az 1-1 védekezésünk, többször tudtuk megállítani a hazaiak rohanó játékosait és indításokkal válaszoltunk a támadó oldalon. Ez a lelkesedésünk nem csökkent, helyzetkihasználásban a hazaiak fölé nőttünk. Összességében már itt eldőlt a mérkőzés, örülök és nagyon pozitív hogy az intenzitást is sikerült tartani. Harald remekül forgatta a csapatot, mindenki új energiát tudott adni és senki nem volt túlzottan fáradt, Stephen a csapat edzője pedig szépen felkészítette a csapatot a mérkőzésre, gyakorlásnak szánva a MAFC elleni keddi mérkőzésre.

Szép teljesítmény volt, gratulálok a csapatnak!