U20: Már az elején elléptünk ellenfelünktől, aztán folyamatosan növeltük a különbséget

U20 Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, Alapszakasz, Stephen Arigbabu vezetőedző beszámolója:Vasas Akadémia U20 – Nagykőrös U20 97-47 (24-10, 30-15, 25-11, 18-11)

Vasas: Farkas 10/6, Várszegi 13/9, Meződi 14/6, Sólyom 16/6, Kódor T. 14, Kelemen Á. 12/3, Cseh 8/6, Dunai 7/6, Németh B. 3/3, Pleesz

A Farkas Attilával és Sólyom Botival erősebb csapatunk támadásban és védekezésben is jól kezdett. A támadó oldalon könnyű ziccereket szereztünk a festékből, védekezésben pedig csak 25 pontot engedélyeztünk ellenfelünknek az első félidőben. Hiányérzetünk mindössze azért lehetett, mivel az emberfogásuk ellen az első negyedben gyengén dobtuk a három pontosokat (1/8). A második negyedben aztán zónára váltottak a kőrösi fiúk, mi még több hármashoz jutottunk és kívülről is kezdtünk betalálni (6/10). A második félidőben tartottuk a védekezési szintet (22 pontot kaptunk csak), illetve továbbra is rengeteg külső dobásunk volt (44 az egész mérkőzésen!!!) amellett, hogy sok könnyű ziccert dobtunk. A jó csapatmunkát dicséri az, hogy 6 játékosunk is két számjegyű pontot dobott, szezoncsúcs 29 gólpasszunk volt, mindössze 12 eladott labda mellett. Folytatás szombaton a Baja ellen.