Soproni SI Kosárlabda Akadémia – Vasas Akadémia 16:88 (7-22, 2-22, 4-20, 3-24)
Vasas: Kiss Balázs 16, Halasy Örs 14, Elek Domonkos 8, Reményi Benedek 8, Imre Márton 6, Korompay
Hunor 8, Zöldi Péter 8, Müller Milán 6, Szöllősi Botond 6, Lakits Benedek 4, Kovács Lázár 2, Králik

Kosárlabda Akadémia Pécs – Vasas Akadémia 13:103 (6-26, 4-21, 0-23, 3-33)
Vasas: Halasy Örs 20, Zöldi Péter 17, Müller Milán 15, Králik Aladár 10, Szöllősi Botond 10, Reményi
Benedek 9, Karda Attila 6, Kiss Balázs 6, Lakits Benedek 5, Imre Márton 3, Elek Domonkos 2,
Bucskó Merse -,

Védekezésben és támadásban, mind pedig lendületben, ritmusban és agresszivitásban felülmúltuk
az első két ellenfelünket a Tornán. Gratulálok Nekik, hogy a mérkőzések végéig, erejükhöz képest
küzdöttek, hajtottak ellenünk. Csapatom lendületesen, és többször szemet gyönyörködtetően
játszott. Az augusztusi edzőtáborban, illetve a felkészülés során megtanultakat már nagyon
szépen és hatékonyan hajtotta végre.

2019.08.31. keresztjáték-elődöntő

Vasas Akadémia –Szombathyelyi Si 66-39 (14-13, 20-6, 15-5, 17-15)

Vasas: Halasy Örs 19, Reményi Benedek 13, Müller Milán 8, Zöldi Péter 8, Kiss Balázs 7,
Karda Attila 5, Imre Márton 3, Szöllősi Botond 2, Korompay Hunor 1, Bucskó Merse -,
Kovács Lázár -, Králik Aladár -,

Nem tudtunk jól és hatékonyan kezdeni, mivel az ellenfelünk ezt nem engedte. Az eladott labdáink
száma magas volt, illetve könnyű ziccereket hibáztunk, amelyeket az ellenfelünk megbüntetett. A
második negyedben rátaláltunk a tegnap már megmutatott helyes utunkra, így alakult ki a 15
pontos félidei különbség a javunkra. Majd a 3. negyedben ismét pörgettük a játékot, szép
gyorsindításaink és felállt védelem elleni türelmes játékaink részén növeltük az előnyünket. Sajnos
a záró etapban a csapatok fáradsága és a személyi hibák következtében megtört a játék
számunkra igen fontos gyorsaságának és ritmusa. Így ismételten egál környéki negyedet tudtunk
csak játszani. Gratulálok a csapatomnak mivel bejutottunk a délutáni döntőbe, illetve a
Szombathelynek pedig sok sikert kívánok a bronzmérkőzéshez. Célunk a Tornagyőzelem!

döntő

Vasas Akadémia –Körmendi Törpördögök 67-54 (17-6, 13-19, 17-9, 20-20)

Vasas: Reményi Benedek 15, Zöldi Péter 14, Imre Márton 8, Halasy Örs 7, Kiss Balázs 5, Elek Domonkos
4, Karda Attila 4, Szöllősi Botond 4, Korompay Hunor 2, Králik Aladár 2, Müller Milán 2,
Lakits Benedek –

Két ellentétes stílusban játszó csapat találkozott a döntőben. Mi a saját gyorsindításokra építő,
majd felállt védelem elleni csapatjátékunkat követtük, míg az ellenfelünk a 2-3 játékosra építő
1-1 elleni játék koncepcióját helyezte előtérbe. Az első negyedben 11 pontos előnyre tettünk szert,
ami sajnos pontatlanságunkból, és fegyelmezetlenségünkből a félidőre 5 pontos előnyre
redukálódott.
A tornán lejátszott 16 negyedből ez volt az egyetlen, amelyet 6 ponttal elvesztettünk. Ebben a
negyedben sajnos nem tudtuk megtartani az ellenfél technikailag jól képzett játékosát, illetve a
támadásainkat több esetben elkapkodtuk, könnyű ziccereinket elhibáztuk.
Az 1. negyedben mutatott kitűző játék után következett a 3. negyed ahol az összkép nagyon
hasonló volt, a záró felvonásban pedig egy sok kosarat hozó döntetlen arányú negyeddel
megnyertük a Tornát.
Elmondható, hogy a teljes tornán, és így a döntőben is agresszívan védekeztünk, amelyből teljes
sebességgel tudtuk támadni az ellenfelek kosarát. Állóképességünkkel, gyorsaságunkkal és
csapatjátékunkkal a Körmend és a mezőny felé tudtuk kerekedni.
Gratulálok a Csapatomnak az elmúlt 2 évben elvégzett munkához. Ez a kupagyőzelem elsősorban
az elvégzett munka mennyiségéből és minőségéből, valamint a játékosok kitartásából és
szorgalmából táplálkozott.
Reméljük, hogy a torna jó felkészülés volt számunkra, ugyanis jövő hétvégén egy müncheni
nemzetközi kupán fogunk részt venni.
Köszönjük a Szervezőknek a meghívást, és Gratulálunk a Körmendnek, ahogyan minden résztvevő