NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia -NKA Pécs   95-90 (31-22, 22-22, 15-23, 16-17, 11-6)

Vasas: Moravcsik 7/3, Medve 20/12, Radics 9, Kelenföldi 5/3, Debreceni 7.

Cserék: Boros 16/3, Andrássy 14, Farkas 3/3, Sólyom 6, Barócsi 8/6.

A mérkőzés első negyedében mindkét csapat pontosan támadott. Ebben a negyedben 82 %-al dobtunk mezőnyből. Ennek, és a padról érkezők remek beállásának köszönhetően 9 pontos előnnyel mentünk a második negyedre. Itt ugyan a lendület kitartott, de nagyon sok könnyű ziccert hibáztunk, kapkodtunk a támadások befejezésénél. Ezzel együtt az agresszivitásunk megmaradt és az ebben a részben jól dobó Péccsel szemben tartottuk az előnyünket a félidőre. A harmadik negyedben éreztem egy kis megingást. Az összes negyed közül itt dobtunk és lepattanóztunk a leggyengébben. Kis bizonytalanság látszott, a Pécs minden kihagyott ziccerünket egy válasz triplával büntette. Így közelebb tudtak kerülni hozzánk. A negyedik negyedben ismét koncentráltabban játszottunk és a  játékosok előléptek támadásban . Még mindig sokat hibáztunk, de védekezésünk jobbá vált és hosszabb rotációnknak köszönhetően jobban bírtuk. 5 pontos előnnyel kezdtük a végjátékot, melyben aztán egy szerencsés triplával és egy véleményes 2 büntetővel visszajött a Pécs, jöhetett a hosszabbítás. Az első támadásból triplát kaptunk, ekkor sikerült megújulnunk, a támadó lepattanókkal második szándékokat kiharcolnunk és az akaratunkat teljesen ráerőltetni az ellenfélre. Nem lassítottunk, 0-3 után egy 11-3- as rohanással eldöntöttük a meccset. Már kiemeltem párszor hogy mennyi hibával játszottunk, de miért lenne ez most másként. A mérkőzés nagy részében nagyon szépen játszottunk, a befejezés majd érkezik, így is nyertünk és ez nagy dolog. Nagyon tetszik, hogy nagyobb rotációban szinte mindenki megtalálta a helyét és ez csak jobb lesz. Az ellenfélnek gratulálok mert nem csak ellenálltak, hanem játszani érkeztek, ez látszott is. Mi a sorsolásnak köszönhetően legközelebb a MAFC ellen játszunk Október 10-én, előtte most csütörtökön pedig Százhalombattára látogat a csapat Hepp Kupa mérkőzésre. Köszönjük a nézőknek akik a járványhelyzet ellenére is kijöttek szurkolni.