NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – BKG-Píma SE  77-92  (20-36, 14-24, 20-13, 23-19)

Vasas: Boros 11, KATONA 14/12, SÓLYOM 19/6, Steier 2, Andrássy 3.

Cserék: KOVÁCS 6, Koflanovics 3/3, Barócsi -, CSÍK ROLI 7/3, HORVÁTH 12/12.

Óriási lendülettel kezdtük a mérkőzést. Az ellenfél is. Fej fej mellett haladtak a csapatok 11-11-ig majd két triplával ellépett a BKG. Innentől ez az előny és még egy kicsi ki is tartott a negyed végéig. 5 éves edzői pályafutásom alatt, de még játékosként sem találkoztam ilyennel ami történt. Félidőig 19 százalékkal dobtuk a ziccereket és tényleg üresebbnél üresebbeket hagytunk ki. Meccs végére egyébként feltornásztuk 33 százalékra a közeli mutatónkat :). Ezekből természetesen leindítottak minket, vagy transition játékkal vagy második szándékból értek el kosarakat. 36 pontot kaptunk az első negyedben. A problémám nem feltétlenül azzal van hogy 36 lett a mennyiség. A problémám inkább azzal van, hogy a kihagyott ziccerek utáni lebénulás miatt nem futunk vissza és most már második alkalommal indítanak le minket könnyen. Felállt védelem ellen azért nem kapunk annyi kosarat, de ott is az 1:1 felelősség és az egyéni védekezés hagy kívánnivalót maga után bőven. A második negyedben kissé felpörgött a játék és ellenfelünk sem dobott 85 százalékkal mezőnyben. 10 pont lett közte mégis, bár védekezésünk cseppnyit javult, de a ziccerbohózat amit folytattunk nem segített. A második félidőben alapjában véve feljavultunk, ami hozta is a támadást magával. Védőlepattanóink után rendre indultunk és szép labdajáratásokkal értünk el triplákat és jó helyzeteket. Döntéseink sokkal jobbak voltak. Azt hiszem, minden nagyképűség nélkül mondhatom hogy úgy játszottunk ahogy kell ilyen megfogyatkozottan. Mindkét negyedet megnyertük és remekül védekeztünk. Egyszer feljöttünk 9 pontra ismét mínusz 27-ről de ennyi jobb döntésünk mellé, mindjárt érkezett Kovács Soma 2 triplája ami lehűtött minket kissé. Büszke vagyok a fiúkra több dolog miatt is. Az egyik hogy Áron, Norbi, K, Ricsi nélkül és félsérült Bubuval és Steier Bencével a fedélzeten abszolút vállalható játékot hoztunk a második félidőben. Azért mert az öregebb ( 22-28 éves) játékosaink minden alkalommal odateszik magukat és segítik a fiatalokat, függetlenül attól hogy mennyire megy nekik. És azért is mert ma kijött a pályán hogy miért érdemes alulról építkezni. Meríteni saját játékosokból. Sólyom Boti egész meccsen fáradhatatlanul bontotta sikeresen az ellenfelet, ment, problémát okozott , nagyon kevés hibával játszva ért el 19 pontot. A 16 éves Horváth Hunor a múltkori 8 perce után ma 13 percet kapott, amelyben 4 triplát süllyesztett el a rá kihívott figurákból, ebből 3 egymás után történt. Csík Roli és Bubu stabilan védekeztek bizonyos periódusokban az ellenfél légiósa ellen. Megfogni nem sikerült, de megnehezíteni a dolgát igen. És mindeközben a rutinosabb játékosok aládolgoztak azoknak akiknek  ment és együtt örültek akár bent, akár a kispadon. Ez örömet okozott, ezzel együtt önkritikusan a védekezésünkön, azon belül is a transition védekezésünkön csiszolni fogunk még többet. A soron következő Hepp-Kupán és Miskolcon ebből már látni is akarok sok mindent. Ma sok hibával játszottunk, akár benne is lehetett volna a bravúr a csapatban, de több jó egyéni teljesítmény kellett volna. A következő meccsen, remélhetőleg mindenkivel a fedélzeten tudunk már játszani , önbizalmunkat visszaállítani és ellentmondást nem tűrően védekezni, ahogy tudunk. Gratulálok a BKG csapatának, egyes periódusokban rendkívül jól játszottak.