NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia –  PVSK  60-63  (15-12, 14-10, 11-20, 20-21)

Vasas: Moravcsik 10/3, Boros 8, Medve 10/9, Kelenföldi 8, Krasovec 7/3.

Cserék: Radics 6, Debreceni 2, Dormán, Farkas 3/3, Barócsi 4, Steier -, Kódor -.

A meccset jó iramban de pontatlanul kezdtük. Az előnyünk sokkal nagyobb lehetett volna, de a támadójátékunk döcögött. A befejezések nem voltak elég jók. A védekezésünk ismét rendben volt. A második negyedben frissítésként egy másik ötös került a pályára, amely 1 ponttal jobbnak bizonyult összesítésben az elsőnél. Volt idő kipróbálni minden játékost és több fajta szerkezetet. Üres kimaradt helyzetek, pontatlan passzok jellemeztek minket. Dicsérhető volt a csapat, minden tagja nagy intenzitással lépett pályára. Átütő erő a támadójátékunkban nem volt. 14%-al dobtuk a hárompontost és 25%-al a közelieket. A második félidőben hét pontos előnyről indulva hamar elszórakoztuk azt és közel jött a PVSK, sőt 3 pontos előnnyel vonulhattunk a negyedik negyedre. Itt aztán 40-33-nál kértek időt, itt sikerült elhúznunk, majd 2 perccel később már én mutattam a jegyzőasztal felé, fordított ugyanis a PVSK. Innen érkezett a görcs, a kapkodó játék, a vendégek pedig felszabadultan kosárlabdáztak. Pontosabban az a 1-2 ember akit képtelenek voltunk megfogni. Az utolsó támadásban is volt esélyünk nyerni de teljesen üres helyzetben is hibáztunk. Nagyobb gondnak tartom, hogy 1:37-el a vége előtt 3 pontos vezetésünknél és labdánknál nem tudtuk befejezni a mérkőzést. Jelenleg két részre oszlik a játékunk. Támadásban teljesen hullámzóak vagyunk az elmúlt 2 mérkőzésen, tényleg alig találunk be. Védekezésben most is és az előző meccsen is észreveszem már amiket gyakorlunk és a kapott pontokkal sincsen probléma. A meccs teljes mértékben rávilágított, hogyha nem elég ha nálunk másfél ember játszik jól, a többiek pedig nulla felelősséggel mennek bele a mérkőzésbe. Nem érzem mindig ezt, de most igen, egyszerűen kevesek az egyéni teljesítmények ahhoz hogy meccset tudjunk nyerni. A Veszprém érkezik hozzánk jövő pénteken. Kilenc meccs van hátra az alapszakaszból, elkezdődik a helyezkedések időszaka és a felkészülés. Jelenleg a 3.-9. hely akármelyike elérhető a számunkra. Igyekszünk az elején maradni, jön egy-két rangadó és nehéz idegenbeli mérkőzés amelyen erősíthetjük az önbizalmunkat. Ezen a feladaton leszünk, hogy ezt elérjük. Továbbra is bízom a csapatban és a játékosokban azzal együtt is hogy mindenki érzi hogy ez egy óriási kellemetlenség volt tegnap. Nem szabadott volna kikapnunk de ez megtörtént úgy is hogy az ellenfél 2 kulcsjátékos nélkül jött el. Gratulálok a PVSK csapatának a győzelemhez, azt tették amit kell és bátrak voltak a kulcs pillanatokban.