NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

BKG-Prima SE – Vasas Akadémia 80-73 ( 19-21, 22-14, 16-14, 23-24)

Vasas: Moravcsik 16/3, Boros 12, Sólyom 8, Kelenföldi 4, Andrássy 8.

Cserék: Katona 6/3, Kovács 10, Csík 7/3, Barócsi-, Kozma-, Radics 2.

A MAFC után a BKG volt a másik együttes, akivel szemben volt törleszteni valónk mivel méretes zakót kaptunk tőlük az első körben hazai pályán. A meccsre tudtunk készülni egy hetet, a vereség ellenére a megbeszélteket jól hajtottuk végre elsősorban védekezésben. A Nagy testvéreket csak kis területen engedtük oldalt játszani , levédtük a backdoor lehetőségeiket és a másik oldali sarokpasszokat is. Viszont Berger és Tanács okozta a vesztünket sajnos. Nagyon könnyen és agilisan bontottak 1-1 helyzetekben sok faultot kiharcolva és rengeteg lepattanót szedve. Lassító letámadásuk eredménye az volt hogy kocogtunk, de így is vezettünk. Elég lesz ez ide , – gondolták a játékosok. Sajnos a létszámfölényeink vége a második negyedben borzasztóra sikerült. Egész éves videóválogatást lehetett volna készíteni a “ hogyan adjunk el úgy labdát, hogy kosarat kapjunk belőle rögtön” helyzetekből. Ezt az ellenfél ki is használta. A második félidő közepére kellett megtalálnom 5 embert aki hajlandó volt csapatszinten és egyénileg is a védekezésbe extra energiákat fektetni, hogy fel tudjunk zárkózni. Ennek a következménye egy alacsonyabb szerkezet volt, amit támadott is a hazai csapat csak nem ment nekik. Ebben a periódusban tudtunk egy kis ritmust is váltani és közelebb kerültünk elsősorban jó betörésekből és az abból való kiosztásokból. A negyedik negyed elején ismét ellépett a hazai csapat, akadtak szerencsés kosaraik is, majd újabb felzárkózást indítottuk és mínusz 12-ről 2 pontra érkeztünk meg. Ekkor viszont jöttek a hazai büntetők és megint egy szerencsés tripla, majd a nagy erőlködésünkben fel is őrlődtünk fizikailag. Ehhez társult egy 53%-os büntetőzés, 18!! eladott labda, melyek nagy részéből leindítottak minket, 50!!! kapott pont a festékből. Sok mindent nincs magyarázni, nem lehet nyerni ennyi hibával. Az hogy 7 pont volt közte és nem 20, az a csapat jelenlegi mentális formáját tükrözi. Ma adósak maradtunk a jó játékkal. A hozzáállással elégedett vagyok, a mutatott játék alapján megérdemelt a hazai győzelem. Gratulálok nekik.

Legközelebb hazai pályán a Miskolc gárdáját fogadjuk, kelleni fog a győzelem a 6. pozíciónk megtartásához.

Kiemelendő teljesítmények: Elsősorban azokat emelném ki a mai nap, akik fejben készen érkeztek a mérkőzésre és megtettek mindent a felzárkózásunk alatt és áldozatot hoztak a csapatért és a mérkőzés után letörten, de nem megtörten ültek az öltözőben. Sajnos ma nem sikerült, kezdjük újra holnap együtt, mindenkire szükség van!!