NB 1/B, Piros csoport, Alapszakasz, Faragó Péter vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia – MTK-Elite Basket  78-67  (26-18, 24-16, 8-22, 20-11)

Vasas: Moravcsik 11/3, Radics 7/3, Boros 8, Kelenföldi 11, Andrássy 21/12.

Cserék: Barócsi -, Steier -, Sólyom 2, Debreceni 10, Kozma 8/6.

A meccset annak fényében kezdtük hogy több mint 10 pontos sikert szeretnénk aratni. Kérdés nem volt, melyik csapat kezdett jobban. Emberfogás ellen bontottuk a vendégeket, kívülről és belülről is elég jó volt a játékunk. A vendégek a második negyedben számos második szándékú kosarat dobtak és nem hiányoztak a tőlük megszokott bravúr triplák sem. Ezzel együtt nagy tempót, jó ritmust diktáltunk és 14 pontos előnnyel mentünk a félidőre. A harmadik negyedben aztán az ellenfél zónára váltott és megzavartuk magunkat egy 2/19-es mezőnymutatóval is, melynek eredménye az lett hogy az MTK közelebb férkőzött. Ezután a kisebb pánik után vettünk egy lendületet és végleg lezártuk a meccset, amit már sokkal korábban meg kellett volna tegyünk. A meccs alatt végig nagyon jól védekeztünk, egy kisebb megingás volt benne de aránylag ezzel elégedett lehetek. Nálunk most is jól oszlottak el a pontok és mindig volt valaki aki emelt a játékával a színvonalon. Szakmailag a meccsre kimondottan sokat készültünk, fontos volt nekünk a különbség is. Túlságosan megnyugodtunk a magabiztos játékunktól, ezért egy picit meleg lett a pite. Pozitívum, ahogy ezekre a szituációkra már teljesen máshogy reagálunk mint 3-4 hónappal ezelőtt. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, nem volt kérdés melyik a jobb csapat a mai napon. Jövő héten a TF vendégei leszünk egy hasonlóan fontos meccsen.

Fotó: Bornyi Márton