U11 – Az ‘A’ csoportban fejezhetjük be a szezont!

U11-es bajnokság – Budapesti terület 7. forduló, Kozma Norbert vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia U11 – MAFC Grosics  53-103 (13-20,16-28,12-29,12-26)

Vasas: Gauland 9, Kelényi 7, Méhes 7, Kendelényi 7, Bagdány 6, Pap 5, Matuz 4, Takács 3, Juhász-Kelly 2, Horváth 2, Nyúl-Zákányi 2, Oláh

Sikerült kellőképpen feltüzelnünk magunkat a mérkőzésre, és nagyon határozottan kezdtünk, 6 perc után még a vezetés is nálunk volt. Ezt elsősorban a védekezésünknek köszönhettük, gyorsan kapcsoltunk a támadásaink után, és több labdát is tudtunk szerezni az agresszivitásunkból. Úgy gondolom, hogy ez volt a legjobb rajtunk idén a MAFC ellen, és ez a fiúkon is látszódott, belelkesültünk. Kicsit túl is pörögtünk a negyed végére, és néhány alapvető hiba miatt 7 pontos hátránnyal fejeztük be az első negyedet. A második negyedben sem volt gond az akaratunkkal, de támadásban könnyű ziccereket hibáztunk, védekezésben pedig elaludtunk párszor, így gyorsan 15 pontra nőtt a különbség. Ez maradt is a negyed végéig, amikor két gyors eladott labda után már egy híján húsz volt közte. A harmadik negyedben teljesen állva maradtunk, sok labdát adtunk el, és szellős lett a védekezésünk is, 3 perc alatt 10 ponttal nőtt a különbség. Innen már nem nagyon találtunk magunkra, így talán az indokoltnál is nagyobb különbséggel veszítettünk.

Vasas Amazonok – Vasas Akadémia U11  52-63 (10-19,20-12,9-22,13-10)

Vasas: Gauland 22, Matuz 11, Takács 7, Bagdány 6, Pap 5, Juhász-Kelly 2, Nyúl Zákányi 2, Oláh 2, Méhes 2, Kelényi 2, Horváth 2, Kendelényi

A lányok ellen sikerült hasonlóan kezdenünk, az első negyedben megragadtuk az irányítást és fokozatosan növeltük a különbséget. A második negyedben ismét gyengült a védekezésünk, közelebb engedtük a lányokat, a félidei büntetők után csupán 1 pont volt az előnyünk. Itt megbeszéltük a fiúkkal, hogy ismét meg kell próbálnunk kiépíteni a vezetést, amit a harmadik negyed első felében szépen sikerült is megcsinálnunk azzal, hogy jobban figyeltünk a részletekre. A negyedig negyedben már nem változott a különbség, az elején megint elléptünk kicsit, a végére kiengedtünk, végül 11 ponttal sikerült nyernünk. Összességében úgy gondolom, hogy fejlődtünk abban, amit 2-3 héten át gyakoroltunk az edzéseken, és a MAFC elleni első félidőben ezt meg is mutattuk, a 20 pontos különbség kisebb, buta hibákból jött össze. A második félidőben viszont visszaestünk a korábbi formánkra, amit ki is használt az ellenfelünk. Ennyi kapott ponttal sajnos nem fogunk tudni közel kerülni hozzájuk, viszont, ha tovább tudjuk tartani az első félidei játékunkat, akkor lehet esélyünk csökkenteni a különbséget. A lányok ellen szerencsére visszarázódtunk, és többnyire szép és hatékony játékot nyújtottunk, gratulálok a győzelemhez! Az utolsó fordulóban a cél, hogy több, mint egy félidőn keresztül játsszunk agresszívan és koncentráltan, mindkét meccsünkön.