U11 – B csoportban folytatjuk

U11-es bajnokság – Budapesti terület – 1. forduló, Balog Dominik edző beszámolója:

Vasas Akadémia U11- Mafc Grosics  39-71 (5-22,15-28,10-12,9-9)

Vasas: Méhes M. 11, Gauland B. 7, Bagdány A. 7, Juhász-Kelly D. 3, Kelényi Gy. 3, Czvikovszky M. 3, Takacs F. 3, Lévai S. 1, Oláh M. 1, Nyúl-Zákányi A. -, Smaraglay G. -, Horváth B. –

Az első U12-es mérkőzés után a hétvégén lejátszottuk az idei év első U11-es mérkőzését is az A csoportban. Az egész mérkőzés hangulatára igaz volt, hogy meg voltunk illetődve, félénken játszottunk és így nem sikerült megmutatnunk azt mire is vagyunk képesek, mert a kezdetektől fogva azzal kellett foglalkoznunk, hogy ne az ellenfél akarja jobban a győzelmet. Sajnos ezt az akadályt nem sikerült megugornunk, bár a második félidőben szoros negyedeket játszottunk, de ez sem volt elég ahhoz, hogy megnyerjük a mérkőzést. Jó tanuló pénz lehet ez számunkra, hogy a mérkőzés elejétől nekünk kell jobban akarni.

Budapesti Honvéd/A – Vasas Akadémia U11  66-55 (22-12,12-22,16-8,16-13)

Vasas: Gauland B. 11, Méhes M. 10, Takács F. 7, Bagdány A. 6, Kelényi Gy. 6, Juhász-Kelly D. 4, Nyúl-Zákányi A. 3, Smaraglay G. 3, Horvath B. 3, Lévai S. 1, Czvikovszky M.1, Olah M. –

A második mérkőzésünk egyből az előzőt követően játszottuk. Két mérkőzés között a srácokkal az öltözőben megbeszéltük, hogy ennél jobban kell akarnunk mind támadásban mind védekezésben és keményebben kell hajtanunk. A mérkőzés eleje nehezen kezdődött, de javulás jeleit mutattuk. Aktívabbak voltunk védekezésben és támadásban is és látszódott, hogy elkezdtük akarni ezt a győzelmet. Szeretném kiemelni  második negyedet, mert extra védekezést és támadást mutatottunk így ezt a negyedet sikerült megnyernünk 12-22re. A félidei büntetők után döntetlen volt az állás, így egy izgalmas második félidő előtt álltunk. Sajnos mivel egymás után második meccsünk volt így elkezdtünk fáradni és hibázni, amit az ellenfél kihasznált és mi sajnos nem tudtuk tartani velük a lépést.

Tanulságos két mérkőzés volt, megmutatta, hogy nekünk mindig jobban kell akarnunk, mert akkor nem érhet meglepetés minket. Folytatjuk a munkát és megpróbálunk harcosabban játszani a következő forduló alkalmával a “B” csoportban.