U11: Egy szoros és egy könnyű Pannónia-győzelem a Kenguru Kupában

Kenguru Kupa, 2. forduló, Farkas Csaba vezetőedző beszámolója:

Zsíros Akadémia Kőbánya Darázslányok – Pannónia Vasas 53:53  57:59 (22:6, 2:18, 8:7, 17:11, 4:11, 4:6)
Nagy Kornél 18, Krebs 11, Kemény 10, Nagy Roland 6, Kiss-Luczai 5, Molnar 1, Barna, Tóth Bertalan 1, Zentay 1, Somogyi 1, Elek 2

Nagyon rosszul kezdtünk, belealudtunk a mérkőzés elejébe. Szemmel láthatóan megijedtünk attól, hogy az ellenfél csapatában egy játékos extra teljesítményt nyújtott, akárhogy próbáltuk a védő embert cserélni, nem sikerült. Nem hittük el, hogy mi is tudunk jól kosárlabdázni ezért hamar 20 pont lett a két csapat között. Bizony még a labdavezetéssel is gondjaink voltak, a kézváltásokról nem is beszélve.

A 2. negyedben visszakapaszkodtunk, teljesen megfordult a játék képe, most ellenfelünk nem tudott a mi gyors játékunkkal mit kezdeni, ezért a félidőre döntetlenre változott az eredmény. Mindkét csapat cserélt az eredetileg megálmodott ötösökön, a gólerős játékosok mindkét oldalon kemény védekezést kaptak a második félidőben.
Ennek köszönhetően a végletekig szoros meccs alakult ki 3 pontnál nagyobb különbséget egyik fél sem tudott kicsikarni. 53:53.

A hosszabbítást mi bírtuk jobban 10 másodperccel a vége előtt dobtuk a mindent eldöntő kosarunkat.

Ezt a meccset háromszor nyertük meg.

Először , mert -20 pontról felálltunk.

Másodszor, mert a rendes játékidőt döntetlenre mentettük pár másodperccel a vége előtt.

Harmadszor a hosszabbításban, de azt már végleg.

És nem lehet 20 büntetőt kihagyni egy mérkőzésen.

Pannónia Vasas – Szabadtéri SE 70:30 (23:2, 10:4, 7:4, 14:7, 16:13)
Nagy Kornél 12, Nagy Roland 10, Somogyi 3, Zentay 2, Kiss Luczai 5, Elek 4, Tóth 1, Krebs 3, Kemény 19, Molnár 2, Barna 7

Nem volt egy súlycsoportban a két csapat. A végére picit kiengedtünk, ami érthető szerintem ekkora gyerekeknél.
Két forduló elteltével a B csoportban vagyunk. Eredetileg azt gondoltam, év végére leszünk csak itt.