U11: Keserű szombat

U11-es bajnokság, Budapesti területi, 3. forduló, Roth Norbert vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia U11 – MAFC Grosics 35-52 (5-15,8-8,12-17,10-12)

Vasas: Nagy Barnabás 8, Réthelyi Mihály Márton 8, Karai Bernát Sándor 6, Mejías Parra David 4, Nemecz Balázs 4, Horváth Domokos János 2, Hallgató Gellért 2, Dávid Roland László 1,

Az első meccsünket a MAFC ellen vívtuk, ők már a második mérkőzésüket kezdték velünk, mi pedig csak a második negyedre tudtunk érdemi teljesítményt felmutatni ellenük. A mérkőzésen végig vezetve tudtak nyerni, mi pedig csak futottunk az eredmény után. Sokkal keményebben kell védekeznünk januárban, illetve a hozzáálláson kell majd változtatni, úgy vélem ezek voltak a legfőbb okai a vereségünknek.

Kőbányai Darazsak/A – Vasas Akadémia U11 53-44  (8-11,14-17,11-14,20-2)

Vasas: Réthelyi Mihály Márton 11, Hallgató Gellért 10, Karai Bernát Sándor 7, Dávid Roland László 4, Mejías Parra David 3, Nemecz Balázs 3, Horváth Domokos János 2, Doleschall Illés 1, Nagy Barnabás 1, Majsai Csaba 1, Buday Bulcsú 1,

A második játék a Kőbánya ellen volt, egyből fordultunk a meccsre. Az öltözői megbeszélés hatására egy erőszakosabb védekezéssel, sok labdát tudtunk szerezni és 3 negyeden át, vezettünk is. A negyedik negyed iszonyatosan gyengén sikerült (20-2-es pont arány), védekezésben voltak a legnagyobb hibák, 1:1 elleni védekezésben maradtunk alul, nem védtük a befutásokat, nem volt védőlepattanónk.

Tanulságos forduló után van a csapat, kijött egy csomó hiányosság, amin dolgoznunk kell. A csapat Kenguru bajnokság B csoportjában folytatja tovább, célunk januárban a feljutás A-ba!