U11: Koncentrált játékkal két győzelem

Országos Kenguru Kupa, Palánk Bálint vezetőedző beszámolója:

Zsíros Akadémia Kőbánya/A – Fürge Vasas 44-59 (12-7,14-24,6-14,12-14)
Hanzély 14, György 10, Csillag 8, Ondima 7, Benedek 6, Balogh 3, Sass 3, Flanek 3, Hidvégi 3, Rónai 1, Lovas 1, Tilk -.

Nem kezdtünk rosszul, azonban az ellenfél valamivel élesebb volt, az első negyed végén 5 ponttal vezetett. Kicsit keményebben kellett volna védekezni, és pontosabb befejezéseket alkalmazni, mert a helyzeteink megvoltak, azonban sok ziccerünk kimaradt. A második negyed elején pillanatok alatt ledolgoztuk a különbséget és átvettük a vezetést, ezután kiélezett meccs volt, hol egyik, hol másik csapat vezetett. A negyed végére sikerült meglépni, 5 ponttal vezettünk a szünetben, a félidei büntetőket is jól dobtuk. A második félidőben több labdát szereztünk, ezekből okosan, fellőtt labdákkal gyorsindításból könnyű kosarakat szereztünk, és egyre nőtt az olló a két csapat között.

Fürge Vasas – MAFC Farkasrét 57-46 (13-12,22-20,8-9,14-5)

György 12, Csillag 12, Hanzély 9, Balogh 6, Sass 5, Benedek 4, Ondima 3, Hidvégi 3, Flanek 3, Rónai -, Tilk -, Lovas -.

A második meccsen a fizikálisan is erős MAFC-cal mérkőztünk meg, mind magasságban, mind gyorsaságban nagyon jó csapat. A két meccs között az öltözőben erről a meccsről úgy beszéltem, hogy ha jól kezdünk, kemények vagyunk az elejétől, akkor odaérhetünk a végén, ha azonban futni kell az eredmény után akkor nagyon nehéz lesz. Azt kívánom, minden kérésemet így teljesítsék a Fiúk. Ellentmondást nem tűrően kezdtünk, 5 perc után 8-0 állt az eredményjelzőn, 7 perc után pedig 10-2. A negyed végére kiengedtünk, szerintem el is fáradtak a fiúk, hiszen nagy energiákkal kezdtük az elejét, de eggyel előbbre voltunk a kis szünetben. A második negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, ami fontos volt, hogy ne hagyjunk ki a koncentrációból. A negyed végére megint meglógtunk, de végül 3 lett közte a félidőre. A második félidőben is bírtuk erővel, koncentrációval, örültem, hogy mindenki hozzátett valamit a meccshez. Azt gondolom, hogy 2 nagyon jó meccset játszottunk a hétvégén, remek csapatépítő is volt egyben. Gratulálok a Fiúknak és büszke vagyok rájuk!

Fotó: Bornyi Márton