U11: Steph Curryt kell fogni a Kenguruban

Kenguru Alapszakasz 1. forduló, Lakosa Ákos vezetőedző beszámolója:

Zsíros Akadémia Kőbánya – Vasas u11 35-76 (8-7, 6-39, 19-4, 2-26)
Vasas: Halasy 20, Králik 15, Reményi 14, Zöldi 12, Kiss Balázs 7, Bucskó 3, Zentay 2, Szöllősi 1, Hili 1, Nagy 1.

A 2018-2019-es Kenguru Kupa első fordulóját két nagy arányú győzelemmel kezdte csapatunk.
Az első és második ötösünk összetétele miatt a játék képe nagyon hullámzó volt. Első csapatunk csak a mérkőzés elején tudott partiban maradni az ellenféllel, a hibák (lépéshibák, lehajtott fejjel való labdavezetés, ember megtalálása stb.) a tavaly év eleji meccsekre emlékeztettek, ami érthető a több debütáló miatt.
A második csapatunk viszont pár perc után sebességet váltott és jó játékkal nagy különbséggel nyerte mindkét negyedét.

Vasas Akadémia – Kölökös Törpék 75-18 (13-6,16-2,36-8,10-2)
Vasas: Reményi 17,Halasy 11, Bucskó 11, Králik 7, Nagy 5, Szöllősi 5, Hili 5, Grósz 4, Zöldi 3, Kiss 2, Zentay 1

A második mérkőzésre az első csapatunk sokat fejlődött és hozta a saját negyedeit, több bátor megoldást bemutatva.
A második csapatunk ismét dominált, amelynek újabb nagy arányú győzelem lett az eredménye.

Összefoglalás: az első csapatunk számára kiváló alkalom volt ez a két meccs a gyakorlásra, így mindenki tisztább képet kapott miben kell fejlődnie, illetve a második mérkőzésen való jó játék önbizalmat és motivációt adhat a jövőben.
A második csapatunk hozta a kötelezőt több jó egyéni teljesítménnyel, néha meglepően szép megoldásokat bemutatva. Fejlődni való azért bőven maradt: 5-5 elleni felállt védelem ellen még nem értünk sok mindent (sajnos az ellenfelek sem kényszerítettek ki több gyakorolni való elemet), illetve a védekezésünk a nagy előny tudatában nem volt kellően szoros amit nem engedhetünk meg magunknak (még ilyenkor sem) . A szoros védekezés egy jó játékosnál ösztönös, nem az eredménytől függ és ez csak akkor alakulhat ki ha +50-nél is ugyanúgy hajt, mintha Steph Curryt kellene fognia az NBA döntőn.