U12: Fél siker

U12-es Bajnokság Budapesti terület 1. forduló, Róth Norbert vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia U12 – Zsíros Akadémia Kőbánya/A 56 – 39 (14-6,15-5,13-9,7-8,5-8)

Vasas: Papp Gergely 10, Vukics Bulcsú 8, Réthelyi Mihály 7, Nagy Barnabás 6, Karai Bernát 6, Bóné Levente 5, Dávid Roland László 4, Bogdán Áron 4, Horváth Domokos János 3, Chapman Maximilián 2, Nemecz Balázs 1,

Az idei szezon első meccsét a már jól ismert Zsíros akadémia ellen játszotta csapatunk.

Az első félidőben kontroll alatt tartotta ellenfelét együttesünk, egy szervezett játékkal és kemény védekezéssel tudtunk gyors támadásokat indítani. Köszönhetően a sok védő és támadólepattanónak, amit sikerült szerezni. Csapatunkban üdvözölhettük Papp Gergőt, aki az első 2009-es mérkőzésén debütált egy kiemelkedő játékkal. Sajnos az első félidei ritmusos, pörgős játék nem hozott annyi pontot a harmadik és negyedi negyedben, habár a helyzeteink úgy gondolom meg voltak. Végül az első félidei előny megmaradt mert ugyan nem engedtek sok kosarat a kőbányaiaknak a Fiúk, de mi sem tudtuk növelni a különbséget, sok kimaradt dobóhelyzetünk végett és a harmadik és negyedik negyedben pontok tekintetében alul maradtunk, ennek ellenére a mérkőzést így is meg tudta nyerni a csapat. Viszont arra nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk, hogy a félidei akár több pontos vezetésnél nem szabad megelégedni az eredménnyel, mert a meccsnek még nincs vége!

Összességében dicséretet érdemelnek az elmúlt időszak utáni első hivatalos megmérettetésben mutatott helytállásukért.

MAFC Gabányi – Vasas Akadémia U12 73-41 (14-15,19-5,19-6,10-6)

Vasas: Papp Gergely 17, Réthelyi Mihály 5, Horváth Domokos 5, Dávid Roland László 5, Vukics Bulcsú 4, Chapman Maximilián 2, Nemecz Balázs 2, Nagy Barnabás 1,

A második meccset az örök rivális MAFC ellen játszottuk, egyből szünet nélkül.

Az első negyedben tudták tartani az ellenfél gyors 1:1 elleni támadásait a Fiúk, ez az eredményen is látszik 14-15-re megnyertük az első negyedet. Sajnos a második sor már nem volt ilyen kemény, és a MAFC át tudta venni a vezetést, amit innentől a mérkőzés végéig meg tartott. Továbbá nem könnyítette meg csapatunk számára a visszatérést a meccsbe két kulcsjátékosunk önhibán kívüli boka sérülése sem, ami a csapat hozzáállását illetve a játék morálját igen negatívan befolyásolta. Ezen még sokat kell dolgoznunk! A mérkőzés végéig már nem tudott a csapat kijönni ebből a hullámvölgyből, ezért kértem több időt és a további sérülések elkerülése érdekében azt kértem a játékosaimtól, hogy gyakoroljanak inkább technikai elemeket és hagyják figyelmen kívül az eredményt.A második mérkőzésen szeretném kiemelni Papp Gergő és Dávid Roland példaértékű hozzáállását és teljesítményét, kitartó agresszív védekezését, támadó játékát, és azt, hogy ők az utolsó percig sem adták fel a küzdelmet.