U12 – Visszajutottunk az ‘A’ csoportba

U12-es bajnokság – Budapesti terület – 4. forduló, Kozma Norbert vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia U12 – Kőbányai Darázslányok  120-31 (29-7,36-2,30-8,25-14)

Vasas: Szöllősi M. 19, Sborgi D. 18, Borosnyai S. 15, Akbulut M. 11, Bajor Z. 11, Radácsi A. 9, Gomes D. 8, Nagy N. 7, Galavits L. 7, Szokolik G. 6, Bori N. 5, Matuz G. 4

Remek sebességgel kezdtünk neki a mérkőzésnek, a védekezésünk éles és agresszív volt, amelyből könnyű kosarakat tudtunk szerezni, és az első 5 és fél percben csupán 1 pontot kaptunk. Támadásban önzetlenül mozgattuk a labdát, de az 1-1 helyzeteket is felvállaltuk és szép számmal értékesítettük. A félidei büntetőket jó százalékkal dobtuk, a második félidőben pedig tartottuk azt a tempót, amivel az első félidőben játszottunk. Mindenkinek sikerült pontot szereznie a meccsen, de ami még fontosabb, mindenki hozzá tudott szólni a védekezésével is a játékhoz!

Budafoki Bikák – Vasas Akadémia U12  40-109 (5-30,16-19,2-26,17-34)

Vasas: Bajor Z. 23, Szöllősi M. 17, Borosnyai S. 16, Bori N. 12, Galavits L. 9, Szokolik G. 8, Akbulut M. 7, Matuz G. 5, Sborgi D. 5, Nagy N. 5, Gomes D. 2,

Az első mérkőzés megadta az alaphangot ahhoz, ahogy a második mérkőzésen is játszani szerettünk volna. Ismét erősen kezdtünk, és az első negyed után nagyobb különbséggel jött pályára a második negyed ötöse. Itt azonban beragadtunk, és türelmetlenül kezdtünk játszani, aminek eredményeképp szoros negyedet játszottunk. A félidőben a csapat több mint fele bedobta a büntetőjét, a harmadik negyedben tudtunk előrelépni védekezésben, csupán 2 kapott pont társult a 26 dobott mellé. Csak néhány 1-0-ás ziccer nem találta magát a kosárban, ezt leszámítva dicséretesen játszottunk mindkét meccsen.

Az egy forduló alatt dobott 229! pont nagyon szép eredmény, ráadásul mindkét meccsen minden pályára lépő hozzá tudott tenni mind támadásban, mind védekezésben. Szeretnénk a sok pozitívumra koncentrálni, hiszen ezekre szükségünk lesz az ‘A’ csoportban a következő fordulóban. Gratulálok a csapatnak a két győzelemhez és a feljutáshoz!