U13 Nemzetközi torna Léva edzői beszámoló

U14/B csapatunk veretlenül nyerte meg a lévai nemzetközi tornát, Szilágyi Ábel All-Star és MVP, Lugossy Ádám All-Star lett.

Bazsik Péter vezetőedző beszámolója:

Vasas Budapest – Nh Ostrava 37:33 (15:12, 7:12, 9:4, 6:5)

Szilágyi 8, Karda 8, Major 8, Lugossy 6, Földi 2p, Mizda-Pillinger 2, Bartha 2, Filipovic 1,

Horvat O. -, Horváth M. -, Berár –

Radom – Vasas Budapest 31:57 (12:18, 11:21, 7:12, 1:6)

Major 11, Karda 10, Mizda-Pillinger 8, Szilágyi 7, Horváth M. 6, Lugossy 4, Földi 4, Filipovic 3, Berár 2, Horvat O. 2, Görömbey –

Sbk Junior Levice – Vasas Budapest 49:73 (8:19, 25:13, 14:26, 2:15)

Szilágyi 20, Major 12, Horváth M. 10, Mizda-Pillinger 10, Berár 6, Karda 5, Horvat O. 4, Görömbey 3, Filipovic 2, Lugossy 1, Földi -, Bartha –

Vasas Budapest – Radom 56:14 (14:6, 12:2, 12:4, 18:2)

Szilágyi 12, Lugossy 6, Karda 6, Horváth M. 6, Mizda-Pillinger 6, Berár 6, Görömbey 6, Földi 4, Bartha 2, Majir 2, Filipovic -, Horvat O. –

Nh Ostrava – Vasas Budapest 40:49 (14:8, 9:18, 10:7, 7:16)

Szilágyi 20, Karda 8, Major 8, Lugossy 6, Horváth M. 3, Mizda 2, Görömbey 2, Földi -, Filipovic -, Bartha -, Berár -, Horvat O. –

A Nemzetközi tornán lejátszott mérkőzéseknek köszönhetően fel tudtuk mérni, hogy mennyit sikerült előre lépnünk a nyári felkészülés során. Úgy gondolom, hogy nagyon jót tett a csapatnak a külföldi csapatok ellen való megmérettetés. Színvonalas tornán tudtunk részt venni, ahol az öt meccsből három nagyon színvonalas és nehéz mérkőzésen sikerült diadalmaskodnunk, habár ez a Léva elleni meccs eredményében nem látszódik, ahol a harmadik negyed végén még egyelőre álltak a csapatok. Öröm volt látni, hogy a védekezési hibáink ellenére mérkőzésenként 29-30 labdát tudtunk megszerezni. Gyors játékunk ellenére átlagosan 14-15 labdát adtunk oda az ellenfeleinknek. Könnyű kosarainkat megkönnyítette, hogy sikerült többé-kevésbé a lepettanókra is koncentrálni, ahol 36-37 sikeredett meccsenként. Bár ezen a téren a védőlepattanóknál van némi hiányérzetem. Nagyon hasznosnak találom ezt a három napot, ahol láthatólag a csapat egységünk tovább kovácsolódott. Örülök, hogy a szezon kezdete előtt sikerült megnyernünk a tornát! Gratulálok a csapatomnak a győzelmekhez! Csak így tovább!

A csapat legjobbja: Szilágyi Ábel

Allstar csapat tagjai: Lugossy Ádám, Szilágyi Ábel

A torna Mvp: Szilágyi Ábel