U14/B – A mélyből hoztuk vissza a csoportelsőséget

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, Főtábla, 5. forduló, Kiss Ágoston edző beszámolója:

Vasas Akadémia/B – MVM-OSE Lions U14 79-41 (15-15,12-17,16-4,36-5)

Vasas: Fuzik N. 21/3, Haberland Á. 14, Bucskó Z. 8, Akbulut M. 8, Kiss-Zsók Cs. 8, Balogh K. 8, Klemencsics D. 6, Skozmál G. 3, Bartal B. 2, Németh M. 1, Tornyos Sz. -, Bogdán N. –

A meccset elképesztően szenvedősen kezdtük, nem találtuk a játék ritmusát, nem volt összehangolva a támadás a védekezéssel. A második félidőre viszont sikerült elkapnunk a fonalat. Összehangolódott a csapat védekezés és ennek eredményeként könnyű kosarakat tudtunk szerezni a támadó térfélen. Bárki állt be a játékba új energiát tudott hozni a csapatnak. Elsősorban nem arra vagyok büszke, hogy a félidei 7 pontos hátrányból két negyed alatt 40 pontos előnyt csináltunk, hanem arra, hogy összesen 9 pontot kaptunk a második félidőben!! A jó védekezéssel sikerült eldönteni ezt a meccset, a sok dobott pont már csak a hab lett a tortán. Gratulálok a fiúknak az elképesztő teljesítményhez!

Kiss Lenke KA/A – Vasas Akadémia/B 67-74 (24-17,13-20,15-22,15-15)

Vasas: Akbulut M. 16/12, Bartal B. 15, Bucskó Z. 13, Fuzik N. 11, Skoumál G. 6, Klemencsics D. 6, Balogh K. 4, Kiss-Zsók Cs. 3, Tornyos Sz. -, Németh M. -, Scal B. -, Haberland Á. –

Második mérkőzésünk az előbbinél sokkal keményebb volt. A Kiss Lenke jól szervezett támadójátékával és iszonyú sebességével nehezen vettük fel a versenyt az első negyedbe. A második játékrészben ráéreztünk, hogy mivel tudjuk őket kibillenteni a komfort zónájukból és sikerült felhoznunk egálra az eredményt. A harmadik negyed hozta a fordulatot. Bár lassan és sok hibával, de sikerült elkapnunk a fonalat újra. Jó ritmusú kinti dobásokkal, betörésekből kiharcolt faultokkal és agresszív védekezéssel az utolsó másodpercekig küzdöttünk, aminek meg lett a gyümölcse! Gratulálok a fiúknak a győzelemhez!

Vasas Akadémia/B – KASI/A 85-73 (10-18,28-18,9-21,38-16)

Vasas: Haberland Á. 30/3, Fuzik N. 13, Akbulut M. 10/6, Bartal B. 10, Klemencsics D. 8/3, Skoumál G. 4, Bucskó Z. 4, Kiss-Zsók Cs. 2, Balogh K. 2, Scal B. 2, Bogdán N. -, Németh M. –

Utolsó meccsünket a Kaposvár csapata ellen játszottuk. A legnagyobb nehézséget a fizikális hátrány és az abból adódó ijedtség okozta. Rengeteg jól meg játszott figura vagy indítás végződött kihagyott dobással, eladott labdával. Hagytuk őket, hogy átrohanjanak rajtunk, nem mi diktáltuk a tempót. Szerencsére a második negyed pár perces fellángolásai 2 pontos előnyhöz juttatott minket. A félidő után sem sikerült magabiztosan elkezdeni a játékot. Védekezésben lelassultunk, emiatt ritmustalanná váltak a támadásaink, nem találtuk a jó helyzeteket. 10 pontos hátránnyal mehettünk neki az utolsó játékrésznek. A negyedik negyedben 180 fokos fordulatot vettünk. Mindenkinek látszódott a szemében az akarat, hogy megakarjuk nyerni a meccset. A védekezés összehangolása volt a kulcs, hiszen azzal hogy kizártunk, nyomást helyeztünk az ellenfélre, nem hagytuk élni őket, sokkal nagyobb lendülettel tudtunk belemenni a támadásokba. Sorra jöttek a jó ritmusú támadások és ezzel a pontok is. A kemény védekezés és a csapatmunkával végrehajtott támadójáték meghozta a gyümölcsét: az utolsó negyedet 38-16 arányban, ezzel a meccset és a fordulót is megnyertük. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez és a forduló megnyeréséhez! A KASI sérült játékosának pedig mielőbbi felépülést kívánok!