U14/B – Irány a “B” Döntő

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, Főtábla, 6. forduló, Kiss Ágoston vezetőedző beszámolója:

Szombathelyi Sportiskola U14 – Vasas Akadémia/B 57-76 (18-17, 17-15, 10-23, 12-21)

Vasas: Fuzik N. 16, Bajor Z. 15/6, Haberland Á. 10, Kiss-Zsók Cs. 10/3, Bartal B. 8, Bucskó Z. 7/3, Akbulut M. 6, Mónus V. 4, Németh M. -, Balogh K. -, Skoumál G. -, Mucsi B. –

Első mérkőzésünkön a hazai csapat ellen léptünk pályára, akik ellen számítottunk a kemény játékra. Az első félidőben nem találtunk fogást ellenfelünkön, akadozott a támadás és hibát hibára halmoztunk. Voltak jobb periódusok és fellángolások, így játékban tudtunk maradni. A mérkőzés második felében megtaláltuk önmagunkat. Jó ritmusban játszottunk, összeállt a csapatvédekezés. Azt gondolom elsősorban ezutóbbi hozta meg a sikert méghozzá a 22 kapott pont formájában. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez!

Soproni Tigrisek SE U14/A – Vasas Akadémia/B 27-95 (6-25, 7-29, 12-2, 2-39)

Vasas: Bajor Z. 16/9, Haberland Á. 13/3, Fuzik N. 12/3, Akbulut M. 9/3, Bucskó Z. 9/3, Kiss-Zsók Cs. 9, Mónus V. 8, Balogh K. 8, Németh M.7, Bartal B. 4, Skoumál G. -, Mucsi B. –

A délutáni mérkőzést nagy energiával kezdtük el. Labdaszerzésekből gyors kosarakkal és jó védekezéssel az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést. A harmadik negyed lebőgését leszámítva megérdemelten nyertünk. Ekkora megingást azonban nem engedhetünk meg magunknak egy ilyen mérkőzésen sem. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez!

Vasas Akadémia/B – Dávid Kornél KA/A 71-57 (21-15, 20-16, 13-13, 17-13)

Vasas: Bajor Z. 13/6, Fuzik N. 13, Akbulut M. 9/3, Bucskó Z. 8, Bartal B. 7, Mónus V. 6, Haberland Á. 5/3, Németh M.5/3, Kiss-Zsók Cs. 3, SkoumálG. 2, Balogh K. -, Mucsi B. –

A forduló zárásaként a már jól ismert Dávid Kornél csapata ellen játszottunk. Kemény mérkőzésen elsősorban a támadásunk volt a helyén. Védekezésben nem tudtuk megállítani az ellenfél kulcsjátékosait és ezzel rengeteg könnyű ziccert hagytunk a fehérváriaknak.
A második félidőben sokkal jobban játszott mindkét csapat, megszilárdult a védekezésünk és a támadásban is szépen megjátszottuk a helyzeteket…kár hogy a tiszta dobásokat nem tudtuk kosárral befejezni. Az utolsó játékrészben azonban több sikerünk volt a befejezéseknél és folytatva a jó védekezést nem engedtük, hogy ellenfelünk közelebb lépjen. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez és ezzel a forduló megnyeréséhez is! Irány a “B” döntő!