U14/B – Selejtező, ízelítő

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság Selejtező, Kozma Norbert vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – Vasas Akadémia/B  132-13 (38-4, 31-3, 32-4, 31-2)

Vasas: Bartal B. 2, Fodor B. 2, Kendelényi L. 2, Kis-Rabata N. 2, Pintér Á. 2, Tömöry M. 2, Méhes M. 1, Bató D. -, Horváth B. -, Kelényi Gy. -, Nyúl-Zákányi Á. -, Takács F. –

Felvezető jelleggel játszott egymás ellen a két csapat, az egyértelmű fizikai és képzettségi fölény ellen ahogy vártuk, nem tudtunk mit kezdeni. Pozitívum, hogy a nagyoknál 3 fiatal is játszott, és remekül helytálltak, a ‘B’ csapattal pedig a saját bőrünkön tapasztaltuk meg, milyen fizikalitás és játékstílus szükséges a serdülő bajnokságban. Ide szeretnénk eljutni mi is jövőre, szerencsére nem történt sérülés, mindkét csapat kellő komolysággal tudta le a találkozót.

Szombathelyi Sportiskola U14 – Vasas Akadémia/B 95-44 (34-12, 25-14, 21-9, 15-9)

Vasas: Kis-Rabata N. 17, Tömöry M. 10, Méhes M. 6, Don Á. 4, Kelényi Gy. 3, Pintér Á. 2, Fodor B. 1, Horváth B. 1, Bató D. -, Kendelényi L. -, Nyúl-Zákányi Á. -, Takács F. –

Talán ezen a meccsen volt a leginkább pozitív képe a csapatnak, az első meccsből tanulva kőkemény akarattal vágtunk bele az esti mérkőzésbe, igyekeztünk felvenni a test-test elleni harcokat a magasabb, erősebb ellenfelünkkel szemben. Még olyan is előfordult hogy két, nagyságrendileg 30 centi és kiló különbségű játékos kontaktjából a (még) kisebb jött ki ‘győztesen’. Ezt persze nem tudtuk még 40 percen keresztül tartani, akartunk, küzdöttünk, de megmutatkozott a kor- és a fizikális különbség a második félidőben.

Vasas Akadémia/B – Nyíregyházi Sportcentrum U14 35-82 (19-27, 7-12, 2-25, 7-18)

Vasas: Fodor B. 10/6, Pintér Á. 6, Don Á. 5, Horváth B. 4, Kis-Rabata N. 3/3, Takács F. 3, Méhes M. 2, Bató D. 2, Kelényi Gy. -, Tömöry M. -, Nyúl-Zákányi Á. -, Kendelényi L. –

Ha keménységben nem is, bátorságban felülmúltuk magunkat az első félidőben az előző naphoz képest, 20 percen keresztül meccsben voltunk. A harmadik negyed azonban sorsdöntő volt, innentől teljesen úrrá lett rajtunk a mentális fáradtság, nem tudtunk már ritmust váltani, így ismét nagyobb különbség lett a végére.

A hétvége során ízelítőt kaptunk abból, hogy a serdülő bajnokság mennyivel keményebb, gyorsabb, technikálisabb és taktikusabb, mint a tavalyi gyermek bajnokság. Ehhez kell felnőni az idei évben, és kiemelném, hogy már ezen a hétvégén, három kulcsjátékosunk ‘nélkül’ is mutattuk ennek jeleit. Jó lehetőség volt mindenkinek, hogy a saját szerepéből előlépjen, többen éltek is ezzel.