U14/A – Célegyenesben

Nemzeti Fiú Országos Serdülő Főtábla, 5. forduló, Lakosa Ákos vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – Dávid Kornél KA/A 106-49(33-10,31-16,20-12,22-11)

Vasas: Chapman M. 20, Studniczky Cs. 15, Vukics B. 13. Karai B. 10, Galvits L. 9, Horváth D. 7, Szöllősi M. 7/3, Hallgató G. 7, Badinier M. 6, Majsai Cs. 5/3, Dávid R. 5, Bóné L. 2

Az oroszlányi forduló első mérkőzését két határozott negyeddel kezdtük. A gyors és önzetlen játékunknak köszönhetően nagy előnyt építettünk ki. A lendületünk csökkent a második félidőre, de ezeket a játékrészeket és 8-10 ponttal hoztuk.

Vasas Akadémia/A – Soproni SI KA SKC/A 101-48(20-15,27-12,27-7,27-14)

Vasas: Chapman M. 21, Badinier M. 14, Szöllősi M. 12/3, Studniczky Cs. 10, Karai B. 9, Hallgató G. 9, Vukics B. 8, Horváth D. 6, Bóné L. 6, Dávid R. 4., Galavits L. 2, Majsai Cs. –

A soproni együttes ellen kihasználtuk fizikális előnyünket és kiváló játékkal egy újabb nagy arányú győzelmet arattunk. A mérkőzésen mindenkinek bőven volt lehetősége és egy jó hangulatú mérkőzéssel bebiztosítottuk a továbbjutást.

MVM-Ose Lions U14/A – Vasas Akadémia/A 76-94 (16-21, 24-26, 16-24, 20-23)

Vasas: Badinier M. 20, Studniczky Cs. 17, Vukics B. 13, Horváth D. 11, Karai B. 10, Hallgató G. 8, Szöllősi M. 6, Galavits L. 4, Dávid R. 3/3, Chapman M. 2, Majsai Cs. -, Bóné L. –

A csoport döntőjén a kiválóan játszó OSE-vel álltunk szemben, akik nagy lelkesedéssel, magas dobáshatékonysággal nehezítették meg az életünket. Mi sajnos nem tudtunk nagyobb előnyt kiharcolni a rengeteg kihagyott ziccer, és étengedett támadólepattanók miatt.

Egy tompább teljesítménnyel is magabiztos győzelmet arattunk, sajnos ez a következő fordulón már lehet, hogy kevés lesz…