U14/A: Elsöprő fölény a nyitányon!

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, Selejtező, 1.forduló, Márkus Attila vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A-Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia/A 134-24 (42-5, 24-10, 39-2, 29-7)

Vasas:  Zöldi Péter 25/9, Halasy Örs 22, Korompay Hunor 18, Müller Milán 15/3, Kiss Balázs 12, Maszlag Tamás 11/3, Kovács Lázár 10, Imre Márton 10, Karda Attila 6, Reményi Benedek 3, Elek Domonkos 2, Szöllősi Botond-

Nagyon jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, így már az 1. negyedben sikerült jelentős előnyt kiharcolni. A 2. negyedben picit visszavettünk a lendületből, ami a kapott és a dobott pontok mennyiségén is meglátszott. A szünetben sikerült rendezni a sorokat, ami a 2. játékrészben a csapattól megszokott céltudatos és fegyelmezett játékot eredményezte.

SZEDEÁK/A-Vasas Akadémia/A 22-147 (4-29, 7-32, 4-44, 7-42)

Vasas: Halasy Örs 25, Maszlag Tamás 21, Korompay Hunor 20, Imre Márton 16/3, Reményi Benedek 16, Zöldi Péter 14, Müller Milán 12, Kiss Balázs 10, Kovács Lázár 8, Rajna Kristóf 4, Karda Attila 1, Szöllősi Botond-

Evés közben jött meg a csapat étvágya, így a fiatalabb játékosokat is soraiban tudó szegedi együttes ellen egy igazi gálamérkőzést mutattak be a srácok. A védekezésünk végig stabil volt, így rengeteg könnyű kosarat tudtunk szerezni gyorsindításból. Az első mérkőzéshez képest jelentősen javultak a mutatóink az eladott labdák és a helyzetkihasználás tekintetében, ennek köszönhetően lehengerlő győzelmet ünnepelhettünk.

Vasas Akadémia/A-Nyíregyházi Sportcentrum 117-28 (35-8, 21-4, 33-7, 28-9)

Vasas:  Halasy Örs 20, Korompay Hunor 16, Müller Milán 13, Maszlag Tamás 12, Karda Attila 12/6, Elek Domonkos 10, Szöllősi Botond 8, Zöldi Péter 7/3, Kiss Balázs 7, Rajna Kristóf 6, Kovács Lázár 4, Reményi Benedek 2

A várakozásoknak megfelelően a hazai csapat is kettő győzelemmel zárta az első játéknapot, így már a döntő mérkőzés előtt eldőlt a továbbjutó csapatok sorsa. Dicséret illeti a srácokat, amiért mindezek ellenére kellő motivációval léptek pályára és ott folytatták, ahol előző nap abbahagyták. Az ellenfél kulcsjátékosait sikerült féken tartani, így utolsó mérkőzésünket is sikerült nagy arányú győzelemmel zárni, ráadásul a csapat minden tagja eredményes tudott lenni.

Gratulálok a srácoknak a Felsőházba való továbbjutáshoz! Az elmúlt másfél hónap méltó lezárása volt a pályán mutatott teljesítmény, csak így tovább!