U14/A: Legjobb nyolc között

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, Főtábla 5. forduló, Lakosa Ákos vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – Cívis KK /A  77-41 (21-7, 26-14, 10-14, 20-6)

Vasas: Rosta 12, Bartos 11, Nagy A. 10, Nagy Zs. 10, Vajda 9, Sass 7, Hanzély 6,Flanek 4, György 4, Erdélyi 4, Zöldi, Maszlag.

Az Országos Főtábla ötödik fordulójának tétje a döntőbe jutás volt, ugyanis a négycsapatos torna első két helyezettje egyenes ágon kvalifikálta magát a legjobb nyolcba. Első meccsünket a jó szerkezetű Debrecen ellen játszottuk és már az első negyedben egyértelművé tettük a győztes kilétét. Egy gyengébb harmadik negyedet leszámítva dominálni tudtuk a mérkőzést és magabiztosan húztuk be a találkozót.

MAFC/A – Vasas Akadémia/A 30-72 (4-25, 4-15, 10-13, 12-19)

Vasas: Zöldi 13/9, Rosta 10, Vajda 9, Nagy A. 8, Sass 8, Hanzély 8, György 4, Bartos 4, Flanek 2, Erdélyi 2, Nagy Zs. 2, Maszlag

Második mérkőzésünket kiváló védekezéssel kezdtük, a nem túl jó formában lévő MAFC összesen 8 pontot dobott az első félidőben. A második félidőben nagyot esett a teljesítményünk, a rengeteg kihagyott ziccer (49% közeli) és a magabiztos vezetés tudatában beleszürkültünk a meccsbe. Nem játszottunk jó kosárlabdát és gyakorlásra sem tudtuk felhasználni az időt.

Vasas Akadémia/A – Pityke KSE 81-40 (23-6, 22-12, 17-12, 19-10)

Vasas: Vajda 25, Zöldi 13/9, Bartos 10, Nagy A. 10, Rosta 7, Hanzély 6,György 4, Erdélyi 3, Flanek 3, Nagy Zs., Sass.

Utolsó mérkőzésünket a Pityke csapata ellen játszottuk. A nagykőrösi gárda alapvetően két kulcsemberére hagyatkozik támadásaiban. Az Ő semlegesítésükkel 18 ponton tartottuk ellenfelünket az első félidőben és lényegében eldöntöttük a találkozót. A második játékrészben aztán ismét formahanyatlás következett, sok kihagyott közeli dobással, lassú támadásokkal „tudtuk le” a meccs végét.

Összefoglalás:

A nagyarányú győzelmek ellenére mindenkiben maradt hiányérzet, mert minden mérkőzésben benne volt még + 20-25 pont, csak pár negyedben tudtunk nagy sebességgel, szépen támadni. A hozzáállás a srácok részéről rendben volt, és ha visszatérünk edzéseken a rendes kerékvágásba, biztosan újra meg fogjuk találni a ritmusunkat.

Fotó: Bornyi Márton