U14/A – Szépen csillog az ezüst

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, “A” Döntő, Márkus Attila vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – Kecskeméti KA/A  110-35 (35-7, 24-11, 31-3, 20-14)

Vasas: Zöldi P. 16/9, Halasy Ö. 15, Kiss B. 14/9, Maszlag T. 11, Korompay H. 10, Reményi B. 10, Imre M. 9/3, Müller M. 9/3, Kovács L. 7, Karda A. 6/6, Vadon M. 2, Elek D. 1

Első mérkőzésünket játszottuk a tornán, örülök, hogy kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva magabiztos győzelmet arattunk. Külön öröm, hogy minden játékosomnak lehetőséget tudtam biztosítani, és ők meg is hálálták a bizalmat. A Kecskemét csapatának köszönjük a sportszerű játékot, további sok sikert kívánok!

Kasi Delfinek/A – Vasas Akadémia/A  56-90 (17-21, 15-19, 16-23, 8-27)

Vasas: Zöldi P. 18/6, Halasy Ö. 16, Kiss B. 16/6, Korompay H. 14, Imre M. 11, Müller M. 6/3, Karda A. 5/3, Kovács L. 3/3, Bükki D. 1, Maszlag T. -, Reményi B. -, Szöllősi B. –

Ismét egy nagyon kemény mérkőzésen vagyunk túl, egy nagyon jó ellenféllel szemben sikerült nyerni. Meg tudtuk valósítani a terveinket mind támadásban, mind védekezésben. Az ellenfél kulcsjátékosait megfelelően tudtuk semlegesíteni, így már a félidőig előnyre tettünk szert, amit a második játékrészben tovább növeltünk. Gratulálok és sok sikert kívánok a KASI-nak, ma is méltó ellenfeleink voltak.

Vasas Akadémia/A – Budapesti Honvéd/A  91-58 (24-17, 23-16, 25-14, 19-11)

Vasas: Halasy Ö. 27/6, Zöldi P. 16/9, Korompay H. 13, Maszlag T. 10, Imre M. 9/3, Bükki D. 6, Müller M. 6/3, Elek D. 2, Kovács L. 2, Karda A. -, Kiss B. -, Vadon M. –

Az elvárásoknak megfelelően igazi rangadót játszottunk a Honvéddal. Az elejétől sikerült kézben tartani a mérkőzést, és a harmadik negyed kisebb hullámvölgye ellenére végig előnyben kosárlabdáztunk. Nagyon nagy teljesítmény ez a csapatunktól, bízom benne, hogy itt nem állunk meg. További sok sikert kívánok a Honvédnak!

Vasas Akadémia/A – Zsíros Akadémia Kőbánya/A  88-50 (19-10, 30-12, 14-18, 25-10)

Vasas: Imre M. 14, Maszlag T. 14, Korompay H. 13, Halasy Ö. 12, Zöldi P. 11/3, Kiss B. 7, Kovács L. 4/3, Müller M. 4, Reményi B. 4, Bükki D. 2, Vadon M. 2, Karda A. 1

Mindig nehéz mérkőzéseket játszunk a Kőbányai Darazsakkal, ma sem volt ez másként. Sajnos nem a legszebb arcunkat mutattuk meg, de így is sikerült magabiztos győzelmet aratnunk. Gratulálok a csapatomnak a döntőbe jutáshoz, csapatkapitányomnak, Zöldi Péternek pedig boldog születésnapot kívánok! Sok sikert a Zsíros Akadémiának a bronzmeccshez!

Vasas Akadémia/A – NKA Pécs/A  67-75 (21-16, 20-23, 12-13, 14-23)

Vasas: Zöldi P. 13/6, Korompay H. 12, Maszlag T. 10, Halasy Ö. 8, Imre M. 7, Kiss B. 6/3, Bükki D. 3, Müller M. 3/3, Reményi B. 3/3, Elek D. 2, Karda A. -, Kovács L. –

Nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottunk, ennek ellenére végig meccsben tudtunk lenni a Pécs ellen, esélyünk volt a végső győzelemre is. A mérkőzés nagy részében agresszíven letámadtunk, de a korábbi meccsekhez képest jóval gyengébb volt a helyzetkihasználásunk és a büntetőkkel is hadilábon álltunk. A páratlan negyedeket nagyon gyengén kezdtük, ami végül megpecsételte a sorsunkat. Büszke vagyok a csapatunkra, mindent megtettünk a győzelemért. Gratulálok az NKA Pécsnek a bajnoki címhez és köszönjük a színvonalas szervezést!