Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Rájátszás, Róth Norbert vezetőedző beszámolója:

MAFC/B – VASAS/B  80 -76 (16-16, 17-17, 21-14, 26-29)

Vasas: Badinier M. 19, Hallgató 13, Tóth Z. 10, Hamar A. 10, Chapman M. 9, Studniczky Cs. 6, Bóné L. 5, Cozma P. 4, Karai B. -, Nagy B. -, Réthelyi M. -,

A harmadik fordulóban a MAFC B csapatával mérhettük össze erőnket.

Szoros első félidő után 31:31-es állással fordultunk, nagyon agresszív fault-határon védekezett mindkét csapat, jó iramú támadások jellemezték a mérkőzés első felét. A fordulópont a harmadik negyedben jött el, amikor felállt védelem ellen lelassult támadásunk, nem tudtunk pontot dobni zsinórban több támadásunkból, illetve az eladott labdáink száma is nőtt.Sikerült összeszednünk negyed végére egy 7 pontos hátrányt, amiről nagy küzdés árán sikerült visszajönnünk, és elkezdődött az adok-kapok, egyszer ők vették át a vezetést, egyszer mi zárkóztunk fel, és fordítva. A számokat illetően nem maradtunk el sokkal, sőt, Val értékben 101-93-mal sikerült zárni a mérkőzést. Ami kulcsfontosságú volt a mérkőzésen, hogy meg tudjuk-e tartani 1:1 védekezésben a betöréseiket, sajnos ez nem mindig sikerült, és támadólepattanó szedés után második szándékból kaptunk a palánk alól kosarakat.  Az egyetlen mutató ami hozzásegítette ellenfelünket a győzelemhez a 30 eladott labdánk, amire oda kell figyelnünk a visszavágón.

Összességében nagyon hasznos, izgalmas, küzdelmes mérkőzés volt, kiváló fejlődési lehetőség játékosainknak. Pont az ilyen meccsek miatt szerettünk volna bejutni a top 16-ba!