Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Rájátszás, Róth Norbert vezetőedző beszámolója:

Zsíros Akadémia Kőbánya/A – VASAS Akadémia/B
114 -79 (31-18, 25-19, 28-15, 30-27)

Vasas: Kovács L. 16, Hallgató G. 15, Badinier M. 13, Karda A. 9, Hamar A. 7, Nagy B. 6, Bükki D. 5, Karai B. 4, Cozma P. 2, Tóth Z. 2, Bóné L. -,

A rájátszás második meccsén nagyobb ellenállással találta szembe magát csapatunk, a sikeresen zárt alapszakasz után talán az első olyan mérkőzés volt, ahol valóban megmutatkozott az ellenfél fizikális előnye. A Kőbánya jól használta ki a palánk alatti előnyét és gyorsasági fölényét főként 1:1 szituációkban. Már az első játékrészben kialakult a különbség, ami utána megmaradt a mérkőzés végéig, egyedül a negyedik negyedben tudtunk több pontot szerezni a labdaszerzéseinknek, és a gyorsindításainknak köszönhetően. Azon kell dolgoznunk a következő 10 mérkőzésen, hogy ne illetődjünk meg a magasabb, fizikálisabb csapatok ellen lépünk pályára, és ugyan olyan nagy hangsúlyt fektetve az agresszív védekezésünkre próbálunk szoros negyedeket játszani. Voltak szép támadásaink, leindításaink, labdaszerzéseink, jó periódusok, próbálunk ezekből meríteni egy nagy kalap bátorságot a következő mérkőzés(ek)re!