U16/B –  Vereség idegenben

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Rájátszás, Róth Norbert vezetőedző beszámolója:

KASI/B – Vasas Akadémia/B 105-58 (31-10, 27-15, 28-18, 19-15)

Vasas: Badinier M. 15, Chapman M. 8/3, Hallgató G. 8, Hamar A. 8/3, Tóth Z. 5, Karai B. 4, Réthelyi M. 4, Studniczky Cs. 4, Cozma P. 2, Bóné L. -, Mitruska-Szilágyi K. –

Kaposváron nehéz mérkőzésnek néztünk elébe. A hazai együttes, jól érvényesítette gyorsasági előnyét 1:1 szituációkban, és a távoli dobásaik is beestek, így már az első játékrészben kialakulni látszott a két csapat közti különbség. 38%-kal dobták a 3 pontosokat, nekünk hiába volt 11 tiszta dobóhelyzetünk, kettő esett be sajnos. Ami abszolút pozitívum, hogy voltak nagyon jó periódusaink védekezésben, amikor működött a letámadásunk, és eladott labdákra tudtuk kényszeríteni ellenfelünket. Oda-vissza érvényes volt ez, elég sok eladott labdával zártuk a mérkőzést. Talán a harmadik és negyedik játékrészben működött legjobban a csapatvédekezés-átmeneti játékból kosárszerzés egysége, viszont egyik a játékrész végén sem tudtunk több pontot szerezni.

Legközelebb négy nap múlva fogadjuk Őket hazai pályán, szeretnénk egy szorosabb mérkőzést játszani. Hajrá VASAS!