U16: Hasznos tapasztalatokkal gazdagodtunk az U18 selejtezőn

Nemzeti Fiú Kiemelt Junior Bajnokság selejtező, Szabó Domokos edző beszámolója:

MEAFC/A – Vasas Akadémia B: 86-61 (26-11, 19-15, 18-24, 23-11)

Kiss 19/12, Kelemen 11/3, Dunai 9, Várszegi 5/3, Szopkó 4, Bartha 4, Horváth 2, Pleesz 2, Lakatos 2, Koloszár 2, Konta 1

Az első mérkőzésen a házigazda fogadott bennünket. Nagyon nehezen vettük fel az ellenfél ritmusát, hamar 10 pont fölé nőtt a különbség. A második játékrészben sem változott igazán a játék képe, a védekezésünk erőtlen, puha volt. Rengeteg könnyű ziccert engedtünk és nagyon sok második esélyből szerzett ponttal operált az ellenfél. Kellett egy félidő, hogy felébredjünk és összeszedjük magunkat. Fegyelmezetten kezdtünk el védekezni, majd lepattanókból tudtunk indulni és rendezetlen védelem elleni könnyű kosarakat dobni, amikkel újra látótávolságba került az ellenfél.  A záró etapban újra visszaesett a védekezés minősége, támadásban pedig türelmetlen akciókat vezettünk, így nem tudtuk szorossá tenni a mérkőzést.

Vasas Akadémia B – Lehel  Kosársuli: 73-66 (23-23, 17-19, 16-12, 17-12)

Bartha 15, Szopkó 12, Kiss 11/3, Horváth 11/3, Jámbor 6, Dunai 5/3, Kelemen 3, Konta 2, Lakatos 2, Németh 2, Deiana 2, Koloszár 2

Sokkal jobban kezdtünk ezen a mérkőzésen, sok szerzett labdánk volt, amiből hamar elléptünk az ellenféltől. Támadásban szép dolgokat csináltunk, de védekezésben sajnos megint összeestünk, átjáró ház volt a festékünk, nem voltak meg a segítő pozíciók és az 1-1 védekezésünk is gyenge volt.  Sok pontot dobtunk, sok pontot kaptunk. A második félidőben haraptunk, akartunk, aminek meg is lett az eredménye. Az ellenfél nem bírta a végét már fizikálisan és így sikerült megszerezni a győzelmet.

Bajai Bácska – Vasas Akadémia B: 69-66 (20-13, 14-19, 17-16, 18-18)

Kiss 17/15, Konta 12/6, Deiana 11/3, Kelemen 9, Szopkó 6, Lakatos 4, Dunai 4, Horváth 2, Bartha 1

A mérkőzés forgatókönyve hasonlóképpen alakult mint a házigazdák ellen. Nem tudtunk mit kezdeni az ellenfél legjobbjaival, akik rendre megbontották a védelmet és sima ziccereket kaptunk. Gyorsan 10 pont fölé emelkedett a differencia.  A félidő előtt feltámadtunk és az utolsó 3 percben eltüntettük a két csapat közötti különbséget. Nagyon szépen járt a labda, megtaláltuk a üres embereket és végre ültek a dobásaink. A félidő után nem lankadt a lendületünk, jó ritmusban játszottunk és jó vállalásaink voltak és teljesen meccsben voltunk. A védekezésünk egész jól összeállt, 1-1-ket viszonylag jól védtük és a segítő pozíciók jó időben érkeztek. Az utolsó percekben sajnos nem sikerült felülmúlnunk az ellenfelet, apró hibákat vétettünk mind támadásban mind védekezésben, így sajnos az ellenfél jött ki jobban a végéből. Tetszett a hozzáállás és az akarás ezen a meccsen, ebből kell továbblépnünk.

Fotó: Bornyi Márton