U16: Hibátlanul zártuk az első selejtező kört

Nemzeti Kiemelt Kadet Bajnokság, első selejtező kör, Szabó Domokos edző beszámolója:

Vasas Akadémia/A-Lehel Kosársuli: 91-39 (29-11,19-9,20-9,23-10)

Jámbor 16,Bartha 15, Kovács 14/3, Deiana 9/6, Pleesz 8, Horváth 7, Kelemen 6, Várszegi 6, Cseh 3, Kiss 3, Koloszár 2, Konta 2, Koloszár 2

Nagyon jó ritmusban kezdte a meccset a csapat. Sok könnyű ziccert dobtunk, amit a fegyelmezett és kemény védekezésnek köszönhettük. Szerencsére a cserék után sem esett vissza a minőség, uraltuk a festéket Jámbor és Bartha révén, így a fél időre már majdnem 30 pont volt a differencia. A második félidőben még egy lapáttal rátettek a fiúk, így mindenki felszabadultan játszhatott.

Kaposvári KK Se- Vasa Akadémia/A: 59-93(9-18,24-17,12-28,14-30)

Kiss 19/3, Horváth 18/6, Dunai 13, Lakatos 10, Kelemen 7, Konta 7/3, Szopkó 6, Németh 6, Deiana 4, Várszegi 2, Tóth 1

Az első negyednek a forgatókönyve hasonlóképpen alakult mint a Jászberény elleni. Kontrolláltuk a mérkőzés ritmusát a pálya mindkét felén. Szervezetten és fegyelmezetten támadtunk, így sok üres dobást alakítottunk ki és még ha nem is értékesítettük olyan jó százalékban, hatékonyan szedtük a támadó lepattanókat, amelyből sok második esély pontot sikerült értékesíteni. A második negyedben azonban kicsúszott a kezünkből az irányítás. Védekezésben összeesett a csapat, könnyű dobásokat engedtünk az ellenfélnek. Támadásban pedig lassúak, kiszámíthatóak és görcsösek voltunk. A rövid szünet után egy teljesen más csapat lépett a pályára. Nyomás volt a labdán és az egy passzokon valamint az ellenfél legjobb játékosát igyekeztünk elszakítani a labdától és kivonni a játékból, amiből oroszlán szerepet vállalt a Kelemen- Lakatos páros. Támadásban a Kiss-Dunai-Horváth trió húzta a csapatot, akik mellé a kispadról Németh lépett fel. Az utolsó játékrészben összetörtük az ellenfelet a kőkemény védekezéssel, egyre jobban kinyílt az olló, magabiztos győzelmet arattunk.

Vasas Akadémia/A-Budapesti Honvéd/A: 107-71(29-14,22-25,28-14,28-18)

Kiss 22/6, Dunai 14/3, Kelemen 13, Horváth 11/3, Lakatos 11/3, Jámbor 9, Szopkó 8, Koloszár 7, Pleesz 6, Konta 4, Cseh 4, Bartha –

Az utolsó mérkőzésen a Honvéd ellen játszottunk fővárosi rangadót. A csapat ennek tudatában úgy kezdte el a mérkőzést, ahogyan kell. A Kiss-Dunai duó vitte a prímet a támadó oldalon, védekezésben mindenki kivette részét, ennek köszönhetően gyorsan 10 fölé emelkedett a differencia. A folytatásban állandósult a 10-15 pont a két csapat között. A második félidőben sikerült eldönteni a mérkőzést, amelyből érdemes kiemelni a Konta-Kelemen- Lakatos triót, akik nagyon komoly mezőnymunkával rukkoltak elő. A kemény védekezés mellett jó százalékkal tüzeltünk a triplavonalon túlról és a festéket uraltuk.  A játék minden szegmensében sikerült az ellenfél fölé nőni, így szép győzelemmel zártuk le az első selejtező kört.