U16/A – 7/7

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – Soproni SI KA SKC/A  80-59 (15-17, 30-13, 25-16, 10-13)

Vasas: Bartos G. 25/3, Rosta P. 23, Nagy Zs. 12, Zöldi P. 8/6, Halasy Ö. 5/3, Sass L. 3/3, Vajda Z. 3/3, Hanzély V. 1, Erdélyi A. -, Flanek V. -, Nagy A. -, Ondima W. -,

Vasárnap U16/A csapatunk, a Sopront látta vendégül pasaréten. A tét : az első hely. Mindkét csapat eddig hibátlanul teljesített a bajnokságban 6 mérkőzés után. A soproniak közel 130 pontot átlagolnak támadásban, míg a mieink a legalacsonyabb kapott pontok számával emelkednek ki a mezőnyből, 44 pontot engedélyezve átlagban az ellenfeleinknek.  A mérkőzés eleje a soproniaknak kedvezett, így 7 perc után 10 pontos előnyre tettek szert, csapatunk összes hibáját kihasználva, ahogy erre lehetett számítani. (7-17).  Rendeztük a sorokat, és a félidőbe már 15 pontos előnnyel mentünk az öltözőbe (45-30). Mind védekezésben, mind támadásban, a mi akaratunk érvényesült, az intenzitást és a ritmust nehezen tudták a vendégek követni.

Az előny a harmadik negyedben sem csökkent, a srácok mindent beleadtak hogy az utolsó reményeket is elvegyék a vendég gárdától. (70-46 a 30. percben). Innentől kezdve sajnos kevés pozitívumot tudnék kiemelni, de értékeljük a mérkőzés összképét,amely abszolút pozitív.  A Sopron megmutatta számunkra hogy mennyi mindenben kell még fejlődnünk, és ehhez még 6 hónapunk van az országos döntő előtt. Végeredmény : 80-59.

Gratulálok a csapatomnak az eddigi munkához, és további sok sikert kívánok a Sopronnak.