U16/A – Csapat győzelem Kecskemét ellen

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – Kecskeméti KA/A  102-31 (28-10, 19-8, 31-6, 24-7)

Vasas: Bartos G. 21/9, Rosta P. 14, Halasy Ö. 12, Vajda Z. 11/3, Nagy A. 10/3, Sass L. 10/6, Szabó T. 10, Zöldi P. 6, Erdélyi A. 4, Ondima W. 3/3, Flanek V. -, Wang J. –

Bár a fejekben már a jövő heti Sopron elleni rangadó járt, szombaton egy jó szerkezetű Kecskeméttel kellet megvívnunk. Az első perctől kezdve a fiúk nagyon komolyan vették a mérkőzést. Letámadásunk és a szerzett labdáink könnyű ziccerekkel, sőt 2 zsákolással is boldogították a pasaréti közönséget. 14-0-ás rajt után talált be ellenfelünk először a kosarunkba, de az iramot fenn tudtuk tartani a félidő végéig (47-18). A második félidő nem úgy indult, ahogy szerettem volna, így 3 perc után ” sor csere ” következett, a kezdő ötösünk helyet foglalt a kispadon és a second unit lépett akcióba 52-22-es állásnál.
Újabb lendületet adtak a mérkőzésnek, bizonyítva, hogy ez a csapat 15 főből áll és bárki képes előre lépni. 10 különböző játékosunk szerzett mezőnyből kosarat, szinten 10 különböző szerzett labdát és 10 adott gólpasszt a mérkőzés során. Az 5 perces roham 73-24-es eredménnyel ért véget, és egy kellemesebb végjátékot tudtunk így megfigyelni. Végeredmény 102-31, igazi csapat munka, mindez Viktor, Julian és Zsombi nélkül a pályán. Gratulálok a csapatomnak és sok sikert kívánok a kecskemétieknek.