U16/A – Egy igazi ,, Első meccs”

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Vasas Akadémia/A – Zsíros Akadémia Kőbánya/A  96-41 (34-7, 28-15, 19-9, 15-10)

Vasas: Szabó T. 19/3, Vajda Z. 13/3, Nagy Zs. 11, Sass L. 11/3, György J. 8, Halasy Ö. 8, Hanzély V. 8/3, Rosta P. 8, Nagy A. 7/3, Zöldi P. 3/3, Erdélyi A. -, Ondima W. –

Péntek este indult Kadet/A csapatunk számára az idei bajnokság. Pasaréten láttuk vendégül a másik fővárosi gárdát, a Zsíros Akadémiát. Sok hibára, izgatottságra, pontatlanságra számítottam tekintve, hogy ez volt az első bajnoki mérkőzés, de be kell vallanom, hogy a 2 hónapos felkészülésnek nagy részét pályára tudták hozni játékosaim már a mérkőzés elején. 3 perc alatt Sass Lukács 3 triplájával és 2 pontjával kezdtünk, (13-3) majd a vendégek időkérése után, egy 17-0-ás rohammal közel jártunk a tökéletes kezdéshez. A meccs során mind a 12 játékosom  tudott tenni valamit a közösbe, védekezésben és támadásban egyaránt. Valószínűleg ez lesz az egyik kulcsa a szezonnak, hogy a kispadunk hosszú mint a Champs Elysée… úgy, hogy egyik játékosunk se haladta meg a 23 percet a pályán…

Félidőre 40 pontra nőtt a különbség, (62-22) és ezért sajnos nehezen találtuk a motivációt a két utolsó felvonásra. Pedig lett volna min javítani… Két mutató, ami többet árul el talán a két csapat közötti különbséről mint a végeredmény : 25-2 a gólpasszok aránya és 144-16 a csapat VAL-ja.

Az első akadályt szépen vettük. Gratulálok a csapatomnak,és termeszetesen gratulálok ellenfelünknek, sok sikert kívánok nekik a folytatásban!