U16/A – Első idegenbeli győzelem

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Szolnoki KA/A – Vasas Akadémia/A  51-124 (10-27, 17-33, 11-36, 13-28)

Vasas: Rosta P. 36, Bartos G. 27, Nagy Zs. 13, Halasy Ö. 11, Szabó T. 11/3, Zöldi P. 7/3, György J. 6, Nagy A. 6/3, Erdélyi A. 3, Hanzély V. 2, Ondima W. 2, Sass L. –

Kadett A csapatunk Szolnokra látogatott, az idei bajnokság első idegenbeli mérkőzésére. A múlt heti kőbánya elleni mérkőzésen, 20 perc után, 62-22es félidei vezetésnél, a motiváció az öltözőben maradt. Mindenekelőtt ezen szerettünk volna javítani. Kihasználni a játékidő 40 percét arra, hogy a saját akaratunkat a pályára vigyük, bármit mutat is az eredményjelző tábla.

Az első 3 perc után, 8-9es vezetésnél kértem időt, mivel ellenfelünk bemutatta miért is vannak az ország 16 legjobbja között.  Sokkal agresszívebben játszottak mint mi, így gyorsan fel kellett nőnünk a feladathoz. A negyed végéig már csak 2 pontot dobtak a hazaiak, mi pedig lassan lassan átvettük a játék irányítását, a pálya mindkét oldalán. A félidőre 33 pontos előnyre tettünk szert ( 27-60) amely után várva vártam a harmadik negyedet… Szerencsére a srácok nem engedtek ki, 5 percen át csupán büntetőből találtak be a házigazdák, (30-84 a 25. percben). Kiemelkedő teljesítményt nyújtottak a palánk alatt a centereink. Nagy Zsombi 13 pont és 13 lepattanóval, 23 VAL 26 perc alatt, míg Rosta Peti 36 pontot szórt, 8 lepattanó, 3 blokk és 3 szerzett labdával, 47es VAL-t ért el csupán 25 perc alatt.

A csapat erőssége a védekezésben rejlik, 8 játékosunk is minimum 3 labdát tudott szerezni (Julian 7-el vezette a kategóriát).A teljesítménnyel elégedett vagyok, a hozzáállás példás volt, még 23 csata vár ránk, a munkát folytatni kell.

Gratulálok a szolnoki együttesnek, sok sikert kívánok nekik a bajnokságban.