U16/A – Fegyelmezetten könnyebb

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Alapszakasz, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Kecskeméti KA/A – Vasas Akadémia/A  43-102 (18-31,10-24,4-22,11-25)

Vasas: Nagy A. 28/12, Rosta P. 24/9, Sass L. 19/9, Hanzély V. 11/9, Zöldi P. 8, György J. 4, Nagy Zs. 4, Flanek V. 2, Ondima W. 2, Erdélyi A. –

Kecskemétre látogatott kadet csapatunk pénteken, a 12. fordulóban, 11 győzelem után a célunk a győzelem mellett az, hogy az új évet szép játékkal, fegyelmezetten kezdjük. Szükségünk is volt a csapatjátékra, hogy a jól szervezett, bátor kecskeméti csapatot ki tudjuk billenteni a komfort zónájukból. Hanzély Viktor gyújtotta be a hálót 2 triplájával, majd Nagy Andris utánozta 3 sikeres kinti dobással az első negyedben, mind az öt csodaszép csapatjátékból született..  A második negyedben Sass Lukács vette át a tűzijáték irányítását zsinór 3 triplával ( 13 ponttal és 5 lepattanóval pár percen belül). Vannak ilyen napok, amikor az energia folyamatosan kering a csapatban, és mindenki csak a legjobb dobásokat vállalja, preferálva egy extra passzt ha a helyzet jobb a társának. Így a félidőre 15 kísérletből 10 távoli dobásunk is célba talált. (28-55). 21 mezőny kosárból pedig 16 gólpassz is született. A második félidőben nagyobb figyelem volt a védekezésünkön, mindenképp az első félidőben szerzett pontok számát szerettük volna elfelezni. Végeredmény 43-102. Gratulálok a csapatomnak, és gratulálok a Kecskemétieknek. Sok sikert a folytatáshoz.