U16/A – Győzelem a rájátszás első mérkőzésén

Nemzeti Fiú Kadet Bajnokság, Rájátszás, Kárpáti Dániel vezetőedző beszámolója:

Zalakerámia ZTE KK/A – Vasas Akadémia/A  67-95 (19-28, 20-23, 12-28, 16-16)

Vasas: Bartos G. 26/12, Nagy A. 21/6, Vajda Z. 19/3, Zöldi P. 12/6, Hanzély V. 7/3, Maszlag T. 6, Sass L. 2, Szabó T. 2, Erdélyi A. -, Vadon M. –

Vasárnap reggel 7 órakor indultunk el Pasarétről, irány Zalaegerszeg. A keretből a 4 legmagasabb játékosunk hiányzott, így nem meglepő hogy a hazaiak sok problémát tudtak okozni nekünk a palánk közelében. Támadásban viszont, a small ball zavarta a ZTE csapatát, így 21 pontot szereztünk az első 5 percben. Félidőben 12 pontos előnnyel tértünk vissza az öltözőbe, iszonyatosan sok hibával játszva, de mindenekelőtt a visszarendeződésünk védekezésben volt katasztrofális. A harmadik negyedben meg tudtuk mutatni az igazi arcunkat. 10 percen át. (12-28 a negyed eredménye). mielőtt visszaestünk volna az első félidő hibáiba. Végeredmény 67-95.

Gratulálok a Zalaegerszeg csapatának, sok problémát okoztak számunkra. Gratulálok a csapatomnak.